Respawn.pl

miNirox zostanie trenerem Permitty? Drużyna ma przejść wielkie zmiany

Autor: Krzysztof Sarna
minirox, AGO

Polska oraz zagraniczna scena Counter-Strike’a ani na moment nie może odetchnąć od plotek, spekulacji, domniemywań, a w rezultacie kolejnych przebudów składów. Tym razem wedle pogłosek Mikołaj “miNirox” Michałków ma zostać trenerem Permitty.

miNirox szkoleniowcem Permitty?

Jak donoszą Leaki polskiego podwórka CS2, Michałków ma zostać trenerem Permitty, która w październiku minionego roku powróciła do aktywności na polskiej scenie CS-a, wygrywając Switzer LAN 2023 oraz docierając do półfinału trzeciego splitu Polskiej Ligi Esportowej. W szeregach szwajcarskiej organizacji ma jednak dojść do wielu przetasowań. 

Na ten moment formacja nie posiada trenera, a wedle wspomnianych już pogłosek miałby nim zostać miNirox, który w swojej dotychczasowej karierze związany był tylko z AGO Esports. Łącznie było to ponad sześć lat podzielonych na dwa okresy. Pierwszy z nich zawierał się od 9 września 2017 roku do 24 stycznia 2023 roku. Później, bo od 26 lipca minionego roku 26-latek spróbował swojego szczęścia z międzynarodowym zestawieniem, jednak niewiele z tego wyniknęło. Organizacja z Warszawy wedle spekulacji ma powrócić do polskiego zestawienia. 

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 15. jabbi

Summa summarum Michałków jest utytułowanym szkoleniowcem, bowiem na swoim koncie ma chociażby mistrzostwo pierwszego sezonu OGA Counter PIT, 4. sezonu Polskiej Ligi Esportowej, piątego sezonu LOOT.BET/CS oraz 38. sezonu ESEA Premier. Bezsprzecznie jednak największym wyczynem okazało się poprowadzenie swoich podopiecznych do finału WESG 2018. 

Na tym jednak nie koniec rzekomych działań włodarzy Permitty, bo wedle pogłosek mają oni dokonać aż czterech roszad w składzie. Nowymi zawodnikami szwajcarskiej organizacji mają stać się: Bartosz “bnox” Niebisz, Piotr “morelz” Taterka, Bartosz “masked” Trybuła oraz Arek “Vegi” Nawojski. Jako jedyny swoje miejsce miałby zachować Martin “maaryy” Nakonieczny, chociaż i to nie jest pewne, ponieważ ma on przebywać na testach w 9INE. 

Jeżeli plotki się potwierdzą, wówczas skład Permitty prezentować się będzie następująco:

  • Bartosz “bnox” Niebisz
  • Piotr “morelz” Taterka
  • Bartosz “masked” Trybuła
  • Arek “Vegi” Nawojski
  • Martin “maaryy” Nakonieczny
  • Mikołaj “miNirox” Michałków – trener