Respawn.pl

Ministerstwo Finansów planuje kolejne działania wobec stron ze skinami do CS2

Autor: Maks Bartosik
Ministerstwo Finansów

Wygląda na to, że czekają nas dalsze działania Ministerstwa Finansów w walce z nielegalnymi stronami zajmującymi się otwieraniem skrzynek ze skinami z CS2. Według naszych informacji, MF zamierza przyjrzeć się także innym stronom.

Ministerstwo Finansów planuje nowe działania po zablokowaniu Key-Drop

Kilka dni temu informowaliśmy, że Ministerstwo Finansów wpisało Key-Drop do rejestru domen oferujących nielegalne gry hazardowe. Oznaczało to nic innego jak stwierdzenie, że Key-Drop działa w naszym kraju nielegalnie i zamknięciu działalności. Odbiło się to rzecz jasna na wielu twórcach internetowych, którzy współpracowali z firmą. Szczególnie mowa tutaj o dużej ilości polskich streamerów.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ministerstwem Finansów, by uzyskać więcej szczegółów w tej sprawie. Jak nam przekazano, Krajowa Administracja Skarbowa zidentyfikowała na stronie Key-Drop działalność naruszającą przepisy ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Konkretnie chodzi nie tylko o nielegalne urządzanie hazardu, ale również bezprawne reklamowanie i promowania go.

Działania KAS i MF nie są walką z konkretną witryną tylko egzekwowaniem obowiązujących przepisów. Podstawą zatwierdzenia wpisu do Rejestru są zidentyfikowane przypadki nielegalnego urządzania gier hazardowych lub bezprawnego reklamowania czy promowania hazardu.

To z kolei może oznaczać wyciąganie konsekwencji wobec twórców, którzy współpracowali z Key-Drop. A ta lista jest naprawdę długa, a widnieją na niej m.in. Isamu, Xayoo, EWRON, Gucio czy Merghani. Niektórzy influencerzy już rozpoczęli usuwanie materiałów, w których reklamowani zablokowaną stronę.

To dopiero początek działań Ministerstwa Finansów?

Dowiedzieliśmy się również, że Key-Drop nie będzie jedyną stroną, która może wkrótce zniknąć z Polski. Ministerstwo Finansów będzie analizować, czy podobnych działań nie należy wystosować również wobec konkurencyjnej strony – Hellcase, która także promowana jest w Polsce przez wielu twórców.

Informacja o podobnym funkcjonowaniu strony hellcase.com zostanie wykorzystana do analizy przedsięwzięcia prowadzonego na tej stronie pod kątem naruszania przepisów ustawy o grach hazardowych i spełnienia przesłanek wpisu do Rejestru domen – poinformował nas Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów

Wygląda na to, że to nie koniec działań Ministerstwa Finansów w kwestii stron, które oferują otwieranie skrzynek ze skinami z Counter-Strike 2. Co również istotne, dwa wyżej wymienione podmioty to nie jedyne strony, jakie działają lub działały na polskim rynku.