Respawn.pl

RIP Key-Drop! Ministerstwo Finansów zablokowało znaną stronę z skrzynkami do CS2!

Autor: Maks Bartosik
CS:GO, Counter-Strike

Stało się to, czego wszyscy się spodziewaliśmy. Ministerstwo Finansów zainteresowało się Key-drop i wpisało go do rejestru nielegalnych stron hazardowych! Czy to koniec popularnej strony z skrzynkami do CS2?

Walka Ministerstwa Finansów z stronami świadczącymi usługi gamblingowe dalej trwa. Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że jedna z najpopularniejszych tego typu stron, Key-Drop, znalazła się na celowniku Ministerstwa Finansów. Wtedy MF rozpoczęło analizę strony Key-Drop pod kątem wpisania jej do rejestru domen oferujących gry hazardowe. Miało zostać również ocenione, czy doszło do złamania kodeksu karno-skarbowego.

To koniec Key-Drop w Polsce!

Po niemal trzech miesiącach poznaliśmy pierwsze efekty działania Ministerstwa Finansów. Te na pewno nie zadowolą wielu użytkowników Key-Dropa, jak i streamerów współpracujących z serwisem. Dzisiaj Key-Drop pojawił się w rejestrze domen oferujących nielegalne gry hazardowe, co w skrócie oznacza, że popularna strona z skrzynkami do CS2 działa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nielegalnie.

Wspomnieliśmy o streamerach nie bez przyczyny. Zmiana statusu Key-Drop w polskim prawie oznacza, że jakiekolwiek reklamowanie tejże strony jest zakazane – tak samo w przypadku Twitcha. Dodatkowo wszyscy dostawcy internetu w naszym kraju mają prawny obowiązek blokowania domen KeyDrop.

Jako redakcja skontaktowaliśmy się z Ministerstwem Finansów w celu uzyskania szczegółowych informacji w tej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy ten tekst.