Respawn.pl

Mirage najczęściej graną mapą podczas ostatniego Majora w CS:GO!

Autor: Maks Bartosik

Ostatni turniej rangi Major w CS:GO już za nami, więc pora przyjrzeć się poszczególnym statystykom. Na początek sprawdźmy, która mapa była najczęściej wybierana podczas turnieju w Paryżu!

Po zakończeniu wielkiego finału BLAST.tv Major Paris 2023, w którym Vitality pokonało GamerLegion, przyszedł czas na przeanalizowanie ostatniego turnieju rangi Major w CS:GO. Jedną z najciekawszych statystyk jest ta mówiąca, którą mapę najczęściej rozgrywano podczas Majora w Paryżu.

Faza pretendentów

W fazie pretendentów drużyny najczęściej decydowały się na granie trzech map – Mirage, Inferno oraz Nuke. Wszystkie trzy zostały rozegrane po dziewięć razy. Tuż za nimi znalazł się debiutujący w Majorowej puli Anubis, który mogliśmy obejrzeć osiem razy. Po siedem razy natomiast byliśmy świadkami Ancienta i Overpassa.

Najrzadziej graną mapą w fazie pretendentów było Vertigo, które oglądaliśmy zaledwie dwa razy. Po raz pierwszy zagrali na nim zawodnicy ENCE, którzy w drugiej rundzie mierzyli się z Ninjas In Pyjamas. Drugi raz, gdy oglądaliśmy Vertigo to był mecz czwartej rundy, w którym Apeks podejmowało brazylijskie paiN.

Screenshot 20230522 131755

Fot.HLTV

Faza legend i play-off

Natomiast jeśli chodzi o główną fazę BLAST.tv Major Paris 2023, to statystyka rozegranych map prezentuje się nieco inaczej. Nie zmienił się lider zestawienia – Mirage grano aż trzynaście razy. Na drugim miejscu uplasował się Overpass, który mogliśmy oglądać dwanaście razy.

Dalej mamy Ancient i Inferno, rozegrane dziesięć razy. Raz mniej byliśmy świadkami Vertigo, a zestawienie zamykają Nuke (7 razy) oraz na szarym końcu Anubis (6 razy).

Zrzut ekranu 17

Fot. HLTV

Podsumowanie

Podsumowując, najczęściej grany był oczywiście Mirage, który zobaczyliśmy łącznie dwadzieścia trzy razy. Na drugim miejscu znalazło się Inferno, rozegrane dwadzieścia razy. Trzecie miejsce na podium przypadło Overpassowi, którego świadkiem byliśmy 19 razy. Natomiast ostatnie miejsce w zestawieniu zajęło Vertigo, które pojawiło się tylko jedenaście razy.