Respawn.pl

MLG Columbus 2016 – Dzień 1 – podsumowanie

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy dzień Majora MLG Columbus 2016 za nami i mimo iż w większości spotkań triumfowali faworyci to doszło do kilku niespodzianek

Grupa A

Turniej rozpoczął pojedynek pomiędzy Ninjas in Pyjamas a FlipSid3. Przypomnijmy, że Ninjas in Pyjamas na turnieju występuje w swoim nie regularnym składzie. Bjorn “THREAT” Pers, trener NiPu, zastąpił Jacoba “pyth’a” Maurujarviego który miał problemy z uzyskaniem amerykańskiej wizy. Szwedzi odrzucili Overpassa, Mirage oraz Traina, FlipSide pozbył się Inferno oraz Dusta2 i w ten sposób z pozostałych map losowo zostało wybrane Cache. Ukraińcy zdecydowali się rozpocząć mecz po stronie CT.

Po wygranej pistoletówce FlipSid3 łatwo wygrało kolejne 3 rundy i wyszło na prowadzenie. W 5 rundzie NiP zdobyło pierwszy punkt i szybko doprowadziło do remisu 4:4. Po kolejnych 21 rundach dalej mieliśmy remis i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Dogrywki są rozgrywane w systemie MR3 co oznaczy, maksymalnie możemy zobaczyć 6 rund a drużyna która zdobędzie 4 punkty wygrywa. Doświadczenie NiP ostatecznie wzięło górę i to oni triumfowali w meczu otwarcia.

Ninjas in Pyjamas vs. Flipsid3 Tactics
de_cache – 19:17

O godzinie 18:00 Luminosity Gaming stanęło naprzeciwko mousesports. Brazylijczycy są sensacją ostatnich miesięcy i są jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Niemcy zaś którzy byli drużyną znaną głównie ze swoich występów online ostatnio też notują zwyżkę formę a do Majorza przygotowali się pod okiem dwóch trenerów! Myszy odrzuciły Traina, Overpassa oraz Inferno, Luminosity wyeliminowało Dusta2 oraz Cache. Areną zmagań została mapa Mirage. Brazylijczycy rozpoczęli po teoretycznie łatwiejszej stronie antyterrorystów ale mimo to przegrali pistoletówkę. Fallen i spółka szybko zebrali się jednak do kupy i wygrali kolejne 3 rundy. Połówka zakończyła się wynikiem 10 do 5. Po zmianie stron ponownie pistoletówkę wygrało mousesports lecz tym razem udało im się wygrać kolejne dwie rundy i doprowadzić do wyniku 10:8. W tym meczu nie było jednak dane Niemcom objąć nawet na chwilę prowadzenia i koniec końców Brazylijczycy wygrali 16 do 13.

Luminosity Gaming vs. mousesports
de_mirage – 16:13

MLG Columbus - Grupa A

źródło: twitter.com/mlg


Grupa B

W 3 meczu tego dnia ponownie zobaczyliśmy mapę de_cache. FaZe Clan zmierzył się z Team Liquid. FaZe wyeliminowało Overpassa, Cobblestone oraz Dusta2. Liquid odrzucił Inferno i Mirage. Amerykanie które rozpoczęło po stronie terro kompletnie zdominowało pierwszą połówkę i rozgromili swoich przeciwników 12 do 3. Po zmianie stron Europejczycy zabrali się za odrabianie strat ale po 7 wygranych z rzędu rundach Liquid otrzeźwiało i po chwili dokończył swoją robotę.

FaZe vs. Team Liquid
de_cache – 11:16

Z prawie 2 godzinnym opóźnieniem rozpoczął się jeden z najmniej emocjonujących pojedynków tego dnia. fnatic zmierzyło się z Splyce. Szwedzi odrzucili Cache, Mirage oraz Dusta2, Amerykanie pozbyli się Inferno i Overpassa. Z pozostałych map wylosowano Traina. Splyce wybrało stronę CT jednakże nie wiele im to dało i po 15 rundach Szwedzi prowadzili 13 do 2. Po 6 rundach wszystko było jasne, fnatic w drabince wygranych grupy B zmierzą się z Team Liquid.

Fnatic vs. Splyce
de_train – 16:5

MLG Columbus - Grupa B

źródło: twitter.com/mlg


Grupa C

Pierwszym spotkaniem w grupie C był mecz obrońców tytułu, Team EnVyUs z amerykańskim Counter Logic Gaming. Francuzi na miesiąc przed majorem dokonali zmiany w składzie która miała pomóc im wrócić do wysokiej formy z połowy zeszłego roku. Ich szeregi opuścił “Kioshima” a zastąpił go “DEVIL” z LDLC White. EnVyUs odrzuciło Overpassa, Cache oraz Traina. CLG pozbyło się Inferno oraz Cache. Dzięki takim wyborom było nam dane po raz pierwszy na tym turnieju zobaczyć pojedynek na Cobblestone. CLG rozpoczęło po stronie CT i po 15 rundach wydawało się, że może być im ten pojedynek ciężko wygrać. Połówka zakończyła się wynikiem 8 do 7 dla francuzów i wydawało się, że EnVy wraca do wysokiej formy. Jednakże nikt nie przewidział tego co po zmianie stron pokażą Amerykanie. CLG Rewelacyjnie zagrało po stronie terro i całkowicie zdominowało swoich zagubionych przeciwników. “Tarik” i spółka nie oddali ani jednej rundy francuzom i wygrało mecz 16 do 8. Jest to chyba jak na razie największa niespodzianka na tym turnieju.

Team EnVyUs vs. Counter Logic Gaming
de_cobblestone – 8:16

W pojedynku nr 6 zobaczyliśmy Astralis oraz Gambit Gaming. Duńczycy mimo, że są jedną z czołowych drużyn na światowej scenie to nigdy nie dotarli do finału Majora i przed turniejem zapowiadali, że chcą to w końcu zmienić. Gambit wyeliminowało Overpassa oraz Mirage, Astralis odrzuciło Cobblestone, Cache i Inferno w wyniku czego po raz drugi tego dnia zobaczyliśmy traina. Gambit zaczęło po stronie CT i po przegraniu pistoletówki wygrali rundę eco i kolejne 4 punkty wpadły na ich konto. Duńczycy postanowili natychmiast zareagować i przy wyniki 1:5 poprosili o przerwę taktyczną. Jak się później okazało była to bardzo dobra decyzja bo do końca pierwszej połówki oddali Gambit tylko jedną rundę i wygrali ją 9 do 6. Po zamianie stron Astralis potwierdziło swoją wyższość i wygrali 16 do 10.

 Astralis vs. Gambit Gaming
de_train – 16:10

MLG Columbus - Grupa C

źródło: twitter.com/mlg


 

Grupa D

W okolicach północy rozpoczął się przedostatni pojedynek pierwszego dnia MLG Columbus 2016, Natus Vincere zmierzyło się z Cloud9. Ukraińcy którzy wygrali tuż przed majorem finał drugiego sezonu Counter Pit League są w oczach większości analityków i bukmacherów faworytami tej grupy co potwierdzili tym spotkaniem. Na’Vi odrzuciło Cache, Dusta2 i Cobblestone’a, Cloud9 wykluczyło Mirage oraz Inferno i zdecydowało, że na train’ie rozpocznie po stronie CT. I o ile w pierwszej połówce Amerykanie stawiali opór swoim przeciwnikom i przegrali ją tylko jedną rundą to w drugiej zostali zdominowani przez Na’Vi i musieli pogodzić się z porażką.

Natus Vincere vs. Cloud9
de_train – 16:9

Ostatnim pojedynkiem tego dnia był mecz Virtus.pro z G2 Esports. Polacy, którzy od początku tego roku osiągają dość przeciętne wyniki, w oczach komentatorów nie byli faworytem. Gracze Virtus.pro odrzucili Dusta2, Overpassa oraz Inferno, Francuzi pozbyli się Mirage oraz Cobblestone’a i w wyniku losowania po raz czwarty został wybrany train. To co zobaczyliśmy przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Neo i spółka w piorunującym tempie doprowadzili do prowadzenia 9:0 i to po stronie terrorystów! W 10 rundzie zdarzył się drobny wypadek przy pracy i Polacy oddali swoim przeciwnikom pierwszą, i jak później się okazało, jedyną rundę. Virtus.pro, a zwłaszcza “byali” zagrali rewelacyjne spotkanie i narobili swoim fanom gigantyczny apetyt przed następnymi spotkaniami. Oby tak dalej!

Virtus.pro vs. G2 Esports
de_train – 16:1

MLG Columbus 2016 - Grupa D

źródło: twitter.com/mlg

Harmonogram rozgrywek

Wtorek, 29 marca

 • 16:00 – Grupa A – Ninjas in Pyjamas vs. Flipsid3 Tactics – 19:17
 • 18:00 – Grupa A – Luminosity Gaming vs. mousesports – 16:13
 • 19:00 – Grupa B – FaZe vs. Team Liquid – 11:16
 • 20:10 – Grupa B – Fnatic vs. Splyce – 16:5
 • 22:10 – Grupa C – Team EnVyUs vs. Counter Logic Gaming – 8:16
 • 23:00 – Grupa C – Astralis vs. Gambit Gaming – 16:10
 • 00:10 – Grupa D – Natus Vincere vs. Cloud9 – 16:9
 • 01:20 – Grupa D – Virtus.pro vs. G2 Esports – 16:1

Środa, 30 marca

 • 16:00 – Grupa A – Mecz przegranych – mousesports vs. Flipsid3 Tactics – 31:28!!!
 • 19:00 – Grupa B – Mecz przegranych – FaZe vs. Splyce – 16:3
 • 19:50 – Grupa C – Mecz przegranych – Team EnVyUs vs. Gambit Gaming – 13:16
 • 21:20 – Grupa D – Mecz przegranych – G2 Esports vs. Cloud9 – 16:3
 • 22:10 – Grupa A – Mecz wygranych – Ninjas in Pyjamas vs. Luminosity Gaming – 5:16
 • 23:20 – Grupa B – Mecz wygranych – fnatic vs. Team Liquid – 19:22
 • 00:30 – Grupa C – Mecz wygranych – Astralis vs. Counter Logic Gaming – 16:9
 • 01:40 – Grupa D – Mecz wygranych – Natus Vincere vs. Virtus.pro – 16:4

Czwartek, 31 marca

 • 16:00 – Grupa A – Mecz o drugie miejsce – Mousesports vs Ninjas in Pyjamas
 • 18:20 – Grupa B – Mecz o drugie miejsce – fnatic vs FaZe Clan
 • 20:40 – Grupa C – Mecz o drugie miejsce – Gambit Gaming vs Counter Logic Gaming
 • 23:00 – Grupa D – Mecz o drugie miejsce – G2 Esports vs Virtus.pro

Piątek, 1 kwietnia

 • 16:00 – Pierwszy ćwierćfinał
 • 18:30 – Drugi ćwierćfinał
 • 21:00 – Trzeci ćwierćfinał

Sobota, 2 kwietnia

 • 16:00 – Czwarty ćwierćfinał
 • 18:30 – Pierwszy półfinał
 • 21:00 – Drugi półfinał

Niedziela, 3 kwietnia

 • 18:00 – mecz gwiazd, Ameryka vs Europa
 • 19:30 – Finał

Relację z turnieju zapewnia Piotr “Izak” Skowyrski 🙂

PS. “Informacje techniczne” takie jak system rozgrywek, pula nagród itp. znajdziecie w naszej zapowiedzi MLG Columbus 2016