Respawn.pl

Strona główna » MOCNE ZAWODY! DENIS ZAŁĘCKI PRZECIWNIKIEM ARTURA SZPILKI NA HIGH LEAGUE 4

MOCNE ZAWODY! DENIS ZAŁĘCKI PRZECIWNIKIEM ARTURA SZPILKI NA HIGH LEAGUE 4

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy przeciwnika Artura “Szpili” Szpliki na nadchodzącej gali HIGH League 4! Będą to naprawdę mocne i konkretne jak nie krwawe zawody. Doświadczony bokser już we wrześniu stanie z jedną z największych gwiazd federacji HL. Denis Załęcki skrzyżuje rękawice ze Szpilą!

To będzie jeden z najgorętszych pojedynków w historii polskich sportów walki i freak-fightów. Naprzeciw siebie staną pretendent do pasa mistrza świata WBC w wadze ciężkiej, Artur “Szpila” Szpilka oraz nieobliczalny streetfighter, Denis “Bad Boy” Załęcki. 

CZYTAJ TAKŻE: Mnóstwo zmian w TOP10 rankingu HLTV! Astralis, Movistar i MOUZ w najlepszej dziesiątce

“Szpila” jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników sportów walki w Polsce. W profesjonalnym ringu, na zasadach boksu, stoczył 29 walk, z czego wygrał aż 24. Mierzył się z takimi gwiazdami jak Bryant Jennings, Tomasz Adamek, Deontay Wilder, Adam Kownacki, Mariusz Wach czy Dereck Chisora. Potrafił sprawiać sensacje i zwyciężać. O tych walkach mówiła cała Polska. Szybko trafił do ścisłej czołówki wagi ciężkiej. Konfrontował się o pas mistrza świata WBC, a także zdobywał regionalne i młodzieżowe pasy tej federacji. W starciu o najbardziej prestiżowy tytuł, pomimo walecznej i bohaterskiej postawy, ostatecznie przegrał z Deontayem Wilderem.  Artur Szpilka zdążył już w profesjonalnym MMA stoczyć jeden pojedynek. W sportowej konfrontacji nie dał żadnych szans Sergiejowi Radczence na KSW 71.

Z kolei “Bad Boy” jest już po dwóch walkach na HIGH League 4. Na minionej, trzeciej odsłonie tej gali przegrał z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem. Natomiast na HL2 na zasadach K-1 wypunktował Alana “Alanika” Kwiecińskiego. Dzięki swoim walkom i charakterowi szybko stał się ulubieńcem kibiców. Nie da się ukryć, że walka ze “Szpilą” będzie największym egzaminem w jego sportowej karierze.

CZYTAJ TAKŻE: s1mple z tytułem MVP za IEM Cologne

Walka odbędzie się na pełnych zasadach MMA. Dystans tego pojedynku to trzy rundy po cztery minuty.

HIGH League 4 odbędzie się 17 września w gliwickiej Arenie. Bilety są już w sprzedaży na Eventim.pl.

Aktualna karta walk prezentuje się następująco:

Natalia “Nastu” Kaczmarczyk vs. Lexy Chaplin – walka o pas mistrzowski

Artur “Szpila” Szpilka vs. Denis “Bad Boy” Załęcki