MOCNY START BLASTA! VITALITY MIAŻDŻY EVIL GENIUSES

Autor: Krzysztof Sarna

Aż takiego startu BLAST Premier Fall Groups chyba nikt się nie spodziewał. W pierwszym meczu tego turnieju Team Vitality dosłownie przejechało się po Evil Geniuses. Organizacja znad Sekwany sięgnęła po pierwsze zwycięstwo po letniej przerwie w niecałe dwie godziny.

Team Vitality po przerwie gra jak z nut!

Jeszcze przed rozpoczęciem się tych zawodów raczej mało kto stawiałby na ewentualne zwycięstwo Evil Geniuses. Różnica klas obu tych zespołów, a także ich dyspozycja jeszcze przed startem wakacyjnej przerwy jasno obrazowały, kto jest faworytem tego spotkania. “Pszczoły” jednak z nawiązką pokazały dziś, że są w gazie i niestraszna im przerwa, a dołączenie Shahara “flameZ-a” Shushana w jej trakcie jeszcze tylko pomogło.

Pierwszy mecz grupy A rozpoczął się na Overpassie podyktowanym przez “Geniuszy” Zła. Logiczne zatem było, że francuska organizacja wybierze na pierwszą połowę rolę antyterrorystów. Nie było jednak żadnej historii, bowiem podopieczni Danny’ego “zonica” Sørensena zanotowali na swoim koncie aż czternaście oczek! Przerwa mogła minimalnie wytrącić ich z koncentracji, ponieważ EG jeszcze szarpnęło i poprawiło kosmetycznie swój wynik, triumfując w pięciu odsłonach. To jednak nie uchroniło ich przed nadciągającym pogromem ze strony TV.

Wydawać by się mogło, że gorzej już być nie może, ale mogło. Wicelider światowego rankingu HLTV udowodnił, że nie bez powodu chciał grać na Vertigo. Po raz kolejny ujrzeliśmy czystą przejażdżkę ze strony Vitality, a pod koniec pierwszej części tej areny można już było ujrzeć śmianie się Dana “apEX-a” Madesclaire’a, co jest zresztą w jego stylu. Finalny rezultat? 16:3 i pierwsze zwycięstwo, a także awans do górnej drabinki grupy A. W niej “Pszczółki” zagrają z triumfatorem meczu Ninjas in Pyjamas vs. Complexity Gaming.

Team Vitality 2:0 Evil Geniuses – Overpass 16:6, Vertigo 16:3

Kolejne starcie w stolicy Danii zaplanowane zostało na godzinę 18:30. Na serwerze wówczas mają zameldować się reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Complexity Gaming. Niewykluczone jednak, że zawody rozpoczną się szybciej z uwagi na tak dynamiczny przebieg pierwszego pojedynku.

Spotkania z BLAST Premier Fall Groups można oglądać wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj