Respawn.pl

mOE rezygnuje z gry dla Echo Fox. ShahZam nowym zawodnikiem

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po trzech miesiącach współpracy z organizacją Echo Fox, Mohamad “mOE” Assad zdecydował się zrezygnować z reprezentowania EF na scenie CS:GO. Jego miejsce w składzie zajmie były gracz Cloud9 oraz OpTic Gaming – Shahzeb “ShahZaM” Khan.

Drużyna Assada dołączyła do Echo Fox pod koniec stycznia. Zawodnicy nie odnieśli żadnych znaczących sukcesów oprócz zakwalifikowania się do ekskluzywnej ligi Esports Championship Series, gdzie w ostatecznym starciu o zdobycie miejsca pokonali zespół SPLYCE.

Od kilku tygodni wiadomo było, że skład czeka poważna przebudowa. Echo Fox postanowiło sięgnąć po gwiazdę compLexity, która miała być filarem tamtejszego składu – Daniela “Roca” Gustaferriego. Ten 21-letni gracz zajął miejsce doświadczonego Treya “tck” Martina, który m.in. występował razem z Assadem oraz Joshem “steel” Nissanem w Torqued.

mOE zaprzeczył jakimkolwiek doniesieniom, że jego odejście z drużyny jest związane z wcześniej ustalonym planem przebudowy. Amerykański gracz przyznał jednak, że od dłuższego czasu zastanawiał się nad tą decyzją i w końcu postanowił ją podjąć. Assad zaznaczył, że wciąż będzie związany z Echo Fox, lecz jego obowiązki ulegną zmianie i od teraz będzie pełnił rolę menadżera.

Rozmowy na temat dołączenia do zespołu Shahzeba “ShahZaM” Khana również nie schodziły z ust zawodników odkąd ten został wyrzucony z drużyny OpTic Gaming. Khan miał zastąpić Armeena “a2z” Toussiego, lecz drużyna postanowiła przesunąć go na pozycję rezerwowego. Oznacza to, że w aktualnym składzie znajduje się jedynie dwóch zawodników, którzy są w nim od samego początku – Sean “sgares” Gares oraz Ronnie “ryx” Bylicki. Do zespołu jest przymierzany również Ryan “ichibaNNN” Colucci, który przyciągnął uwagę zawodników swoją grą w FPL oraz ESEA Rank S.