Respawn.pl

Monte kompletuje skład zawodnikiem z akademii Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

Nowy sezon się rozpoczyna, więc ekipy kończą przetasowania w swoich kadrach. Monte to kolejna już drużyna, która dopięła swój skład na zbliżające się rozgrywki. Ostatnim elementem układanki okazał się zawodnik z akademii Astralis, Alexander “br0” Bro. 

Z Astralis Talent do Monte

Cofnijmy się prawie miesiąc w czasie, bo do 20 czerwca. Wówczas oficjalnie ogłoszono, że Mohammad “BOROS” Malhas przenosi się do Teamu Falcons. W wyniku tego ruchu w Monte powstała luka, która została załatana po trzech tygodniach. Przed nowym nabytkiem organizacji wywodzącej się zza naszej wschodniej granicy nie lada wyzwanie, bo przyjdzie mu objąć miejsce gracza, który przez ostatni rok gry wypracował rating na poziomie 1.16.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

br0 do tej pory doskonalił swoje umiejętności w Astralis Talent. Od końcówki grudnia ubiegłego roku sięgnął po mistrzostwo CCT North Europe Series #4, Y-Games PRO Series 2023 oraz Dust2.dk Ligaen Season 23. Przez ten okres rozegrał 234 mapy i uzyskał średnią ocenę 1.09. Jeszcze lepiej szło mu podczas wydarzeń offline, co tylko odzwierciedla rating 1.15. 

Skład Monte prezentuje się następująco:

  • Volodymyr “⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • Sergiy “⁠DemQQ⁠” Demchenko
  • Szymon “⁠kRaSnaL⁠” Mrozek
  • Viktor “⁠sdy⁠” Orudzhev
  • Alexander “⁠br0⁠” Bro
  • Sergey “⁠lmbt⁠” Bezhanov – trener

Debiut duńczyka w ukraińskich barwach będzie mieć miejsce w fazie Play-In Intel Extreme Masters Cologne. Pierwszy dzień rozgrywek został zaplanowany na 26 lipca, tak więc zespół ma jeszcze prawie dwa tygodnie, by opracować i wdrożyć zawodnika ze Skandynawii do swoich schematów.