Respawn.pl

Monte ogrywa ENCE, Vitality pokonuje Astralis w pierwszym dniu RMR B!

Autor: Maks Bartosik
dycha

Pierwszy mecz europejskiego turnieju RMR B z udziałem Polaków już za nami. ENCE mierzyło się w nim z Monte, a równolegle Vitality podejmowało Astralis.

ENCE – Monte

Pojedynek pomiędzy Dychą i Krasnalem rozgrywany był… a jakżeby inaczej – na Ancient. ENCE rozpoczynało po stronie terrorystów i to europejska formacja zgarnęła pierwszą pistoletówkę. Jednak mimo wygrania pistolki przez ENCE, kolejne rundy wpadały już na konto Monte. Krasnal i spółka do przerwy prowadzili aż 12:3 i pewnie zmierzali po pierwszą wygraną na europejskim RMR B.

Po zmianie stron wydawało się, że ENCE już do spotkania nie wróci. Monte wygrało trzy pierwsze rundy i przy wyniku 15:3 zapewniło sobie aż dwanaście punktów meczowych. Wtedy jednak formacja Dychy zaczęła do spotkania wracać i doprowadziła nawet do wyniku 11:15. Runda numer 27 wpadła już jednak na konto Monte i to ukraińska formacja cieszyła się z wygranej.

Vitality-Astralis

W drugim meczu Vitality mierzyło się z Astralis, a areną tego starcia było Vertigo. W spotkanie lepiej weszli Zywoo i spółka, którzy po stronie CT prowadzili 10:5, a po przejściu do ofensywy dołożyli kolejne 4 punkty i było już 14:5. Mimo to, Astralis podobnie jak ENCE podjęło próbę powrotu i Duńczycy byli o krok od doprowadzenia do dogrywki. Ostatecznie jednak Vitality zdołało uniknąć dodatkowych rund i wygrało 16:14.

Informacje o pozostałych meczach pierwszego dnia RMR Europe B znajdziecie w tym artykule.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań europejskich turniejów RMR będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Brak opisu.

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.