Respawn.pl

Strona główna » MOUZ NXT zagra dziś o finał WePlay Academy League

MOUZ NXT zagra dziś o finał WePlay Academy League

Autor: Krzysztof Sarna

Zapowiada się pasjonująca sobota. MOUZ NXT powalczy dziś o awans do wielkiego finału trzeciego sezonu WePlay Academy League. Ponadto na serwerze ujrzymy jeszcze dwie polskie ekipy, a mianowicie HONORIS i Anonymo Esports. 

Bezsprzecznie dziś największa ilość oczu polskich kibiców skierowana będzie w stronę MOUZ NXT. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak młode “Myszy” staną przed szansą dostania się do wielkiego finału WePlay Academy League. 

Sobotnią rywalizację z udziałem Polaków rozpoczniemy o godzinie 13:00. HONORIS zmierzy się z 1shot w ramach 1/16 Malta Vibes Knockout Series 6. Stawka oczywiście jest spora, ponieważ mówimy tu o pozostaniu w turnieju i dostaniu się do 1/8. Polaków czeka jednak trudna przeprawa, ponieważ rosyjsko-ukraiński kolektyw zajmuje aktualnie 45. lokatę w światowym rankingu HLTV. Dla porównania Rodzimy zespół jest na setnej posadzie. W inauguracyjnym pojedynku formacja z regionu CIS górowała nad SQUAD, a Wiktor “TaZ” Wojtas i jego koledzy pokonali Nexus. Faworytem tego starcia są podopieczni Nikity “LostDF-a” Baabalykova, aczkolwiek nie należy skreślać formacji znad Wisły. 

CZYTAJ TAKŻE: MONKE z awansem do zamkniętych kwalifikacji REPUBLEAGUE! MAD Lions awansowało do PWS

Na godzinę 18:00 zaplanowano to, na co czeka zdecydowana większość polskich fanów. Hubert “szejn” Światły i jego koledzy zmierzą się z BIG Academy w ramach finału górnej drabinki. Stawką jest oczywiście wielki finał WePlay Academy League Season 3. Niemiecka organizacja rozpoczęła play-offy od wczorajszej wygranej z Astralis Talent rezultatem 2:1. Takim samym wynikiem młodzi gracze BIG pokonali Spirit Academy. Co ciekawe, dzisiejszy pojedynek będzie jednocześnie pojedynkiem dwóch drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Różnica jednak polega na tym, że na osiem map polski tercet i jego koledzy wygrali aż siedem. Z kolei podopieczni Markusa “Anhuina” Paesekera pięciokrotnie opuszczali serwer będąc zwycięzcami. Po raz ostatni obie te drużyny spotkały się 27 sierpnia ubiegłego roku podczas pierwszego sezonu WePlayAcademy League. Wówczas lepsze okazały się młode “Myszki”.

Godzinę później na serwerze zamelduje się jeszcze Anonymo Esports, które podejmie Entropiq Prague również w 1/16 finału Malta Vibes Knockout Series 6. “Anonimowi” na dzień dobry udowodnili swoją wyższość w pojedynku z Ambush. Natomiast Czesi wyeliminowali z wydarzenia cowanę. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Oskar “oskarish” Stenborowski i reszta załogi są na 63. lokacie, podczas gdy nasi południowi sąsiedzi na 64. Tak więc w czystej teorii zapowiada się zacięty mecz.

Harmonogram sobotnich spotkań Polaków prezentuje się następująco:

13:00 | HONORIS vs. 1shot – BO3 [Transmisja]

18:00 | MOUZ NXT vs. BIG Academy – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. Entropiq Prague – BO3 [Transmisja]