Respawn.pl

Strona główna » MOUZ NXT znowu w komplecie. Tym razem sięgnięto po 15-latka

MOUZ NXT znowu w komplecie. Tym razem sięgnięto po 15-latka

Autor: Aleksander Kurcoń

MOUZ NXT ponownie ma pięciu graczy w swoich szeregach. Akademia pozyskała 15-letniego Jimiego “Jimpphat” Salę, który na razie będzie występował w roli stand-ina. Fin zastąpił tym samym Jona “JDC” de Castro.

Akademia Myszek w ostatnim czasie przechodzi burzliwy okres. To efekt awansów do pierwszego składu w wykonaniu Jona “JDC” de Castro, a wcześniej Adama “torzsi” Torzsasa. Obaj na tyle się wyróżnili w juniorskiej drużynie, że otrzymali szansę na grę w seniorskim zespole. Tym samym w składzie akademii pojawiły się luki, które trzeba było zastąpić.

Pierwszą “łatą” był Miłosz “mhL” Knasiak. W ostatnich dniach ponownie jednak trzeba było załatać skład – po stracie JDC. MOUZ NXT zdecydowało się sięgnąćpo Jimpphata. To 15-latek z Finlandii, który na razie będzie tylko stand-inem w zespole. Być może taka decyzja jest związana z jego wciąż młodym wiekiem. Być może jednak kierownictwo organizacji nie jest w 100% przekonane do zawodnika, dlatego zdecydowano się na razie na tymczasowe rozwiązanie.

Sam Jimpphat to utalentowany gracz, który w zaledwie rok odwiedził już cztery drużyny, w tym SJ. Ostatnio zaś reprezentował barwy Conquer, czyli składu znajdującego się na 150. miejscu rankingu HLTV. Salo może się zaś pochwalić ratingiem 1.23 w czasie gdy grał dla Conquer.

MOUZ NXT zdążyło już zadebiutować w nowym składzie, wygrywając 2:0 z GamerLegion w ramach Pinnacle Cup III. Co ciekawe Myszki na jednej z map wygrały aż 16:0. Fin zaś zagrał całkiem nieźle, osiągając rating 1.05.

Obecny skład MOUZ NXT wygląda następująco:

  • mini flag icon of Poland Kamil “⁠siuhy⁠” Szkaradek
  • mini flag icon of Poland Miłosz “⁠mhL⁠” Knasiak
  • mini flag icon of Poland Hubert “⁠szejn⁠” Światły
  • mini flag icon of Israel Dorian “⁠xertioN⁠” Berman
  • mini flag icon of Finland Jimi “⁠Jimpphat⁠” Salo (stand-in)
  • mini flag icon of Denmark Tobias “⁠TOBIZ⁠” Theo (coach)