Respawn.pl

MOUZ trzecim półfinalistą IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

Poszli, wystartowali! Faza play-off Intel Extreme Masters Dallas została zainaugurowana. Trzecim, a zarazem przedostatnim półfinalistą turnieju zostało MOUZ. “Myszy” w dwóch mapach rozprawiły się z Astralis i tym samym to one już jutro walczyć będą o finał. 

MOUZ w TOP4 IEM Dallas

Jeszcze przed startem tych zawodów spodziewaliśmy się, że będą one wyrównane. Co więcej, szczerze liczyliśmy na trzy mapy, tłumacząc mimo wszystko niewielką różnicę pomiędzy obiema ekipami w światowym rankingu HLTV. W praktyce wyszło jednak tak, że to ta wyżej stawiana formacja odniosła zwycięstwo.

Ćwierćfinał rozpoczął się od Inferno wybranego przez niemiecką organizację i już warto z tego miejsca zaspojlerować, że była to jedyna lokacja, na której coś się działo, jeżeli mówimy o wyrównanym Counter-Strike’u. Astralis rozpoczęło rywalizację po stronie broniącej i już od samego początku zaznaczało swoją wyższość, prowadząc 4:0 czy 7:1. Tak wysokiej przewagi nie udało się jednak utrzymać, ale przed przerwą były to jednak ważne trzy oczka (9:6). Po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się Dorian “xertioN” Berman i spółka, którzy po upływie czasu przegrywali już tylko jednym oczkiem (11:12). Poddenerwowani takim stanem rzeczy reprezentanci duńskiej organizacji wzięli sprawy w swoje ręce i prowadzili 15:12, nie wykorzystując następnie trzech punktów mapowych (15:12). Doszło zatem do dogrywki, w której ponownie bliżej wiktorii byli gracze Astralis (18:16), (20:18). Na tym się jednak skończyło, ponieważ “Myszy” wygrały cztery kolejne odsłony i objęły prowadzenie w całym starciu.

CZYTAJ TAKŻE: Putin chce organizacji zawodów esportowych. Zabraknie CS:GO, bo…

Na Ancient reprezentanci MOUZ grali w obronie i po pierwszej stronie wygrywali 10:5. Nieco ciekawiej mogło się zrobić przy stanie 11:9 dla tej ekipy, jednakże później okazała się ona lepsza w następnych pięciu rundach, domykając nie tylko tę arenę, ale i całe zawody.

Podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena w półfinale spotkają się z Heroic. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 18:30.

Astralis 0:2 MOUZ – Inferno 20:22, Ancient 9:16

Intel Extreme Masters Dallas zakończy się w nadchodzącą niedzielę, 4 czerwca. W wielkim finale obie ekipy powalczą o sto tysięcy dolarów oraz slota na IEM Cologne. Przypomnijmy, że łączna pula nagród wynosi ćwierć miliona dolarów.