Respawn.pl

MOUZ w komplecie, organizacja z Niemiec sięgnęła po wypożyczenie

Autor: Krzysztof Sarna
Brollan

Zmagania sezonu 2024 na scenie Counter-Strike’a wystartowały. MOUZ z kolei dopięło swój skład i może cieszyć się z faktu posiadania pięciu zawodników. Nie wiadomo jednak na jak długo z drużyną związał się Ludvig “Brollan” Brolin, który w ostatecznym rozrachunku do niemieckiej organizacji został wypożyczony z Ninjas in Pyjamas. 

MOUZ gotowe do gry

21-latek przez niespełna dwa ostatnie lata związany był z Ninjas in Pyjamas. Od 28 października ubiegłego roku przesiadywał na ławce rezerwowych szwedzkiej organizacji i poniekąd nadal tak jest. Szwed jednak wraca do regularnej gry za sprawą wypożyczenia do MOUZ. Nie będzie to jednak jego pierwszy podryg w szeregach “Myszy”,  wszak dokładnie w połowie grudnia 2023 roku zastępował on David “frozena” Čerňanskýego podczas BLAST Premier World Final. Finalnie wraz z resztą załogi MOUZ dotarł do półfinału. 

Na swoim koncie Brolin posiada także 1-3. miejsce BLAST Premier Fall Groups, mistrzostwo Global Esports Tour Dubai 2022, drugiego sezonu REPUBLEAGUE, 11. sezonu ESL Pro League czy też DreamHacka Masters Malmö, wicemistrzostwo 10. sezonu ESL Pro League czy siódmego sezonu StarSeries & i-League. 

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 6. SunPayus

Jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny, że dostałem możliwość gry dla takiej organizacji jak MOUZ. Naprawdę nie mogę się doczekać gry z chłopakami i mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku zdobędę jakieś trofea. Nie mogę się doczekać, aż zacznę z nimi grindować – mówił 21-latek w oficjalnym ogłoszeniu. – Moimi celami na 2024 rok jest ponowne znalezienie się na szczycie jako indywidualny zawodnik, a także zdobycie kilku trofeów z zespołem. Wiem, że będzie to trudne zadanie, ale naprawdę chcę, żebyśmy byli zespołem pretendującym do tytułów. MOUZ to bardzo dobry zespół i chcę mu pomóc utrzymać się na szczycie – kontynuował Brollan. 

Luka w szeregach organizacji zza naszej zachodniej granicy pojawiła się dokładnie 4 grudnia ubiegłego roku, kiedy to David “frozen” Čerňanský przeniósł się do FaZe Clanu.  

Skład MOUZ prezentuje się następująco:

  • Kamil “siuhy” Szkaradek
  • Ádám “⁠torzsi⁠” Torzsás
  • Dorian “xertioN” Berman
  • Jimi “Jimpphat” Salo
  • Ludvig “Brollan” Brolin (wypożyczenie z Ninjas in Pyjamas)
  • Dennis “sycrone” Nielsen – trener

Przed “Myszami” pracowity okres. W dniach 18-20 stycznia rozegrają one zamknięte kwalifikacje B do turnieju RMR prowadzącego na PGL Majora w Kopenhadze. Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka są najwyżej sklasyfikowanym zespołem w zamkniętych eliminacjach B. Na liście uczestników znajdują się m.in. Team Spirit, Eternal Fire czy Astralis. Podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena zagrają także na IEM Katowice, który wystartuje już 3 lutego.