Respawn.pl

MOUZ żegna się z prowadzącym! Angaż siuhego kwestią czasu?

Autor: Marcin Kapusta

MOUZ oficjalnie zakończyło współpracę z dotychczasowym prowadzącym sekcji CS:GO. Przybycie Kamila “siuhego” Szkaradka kwestią czasu?

Dwa dni temu (tj. 28 czerwca) niemiecka organizacja rozpoczęła wdrażanie zmian kadrowych od przesunięcia na rezerwę Jona “JDC” de Castro. Z kolei dziś za burtą znalazł się Christopher “dexter” Nong, który pełnił obowiązki prowadzącego. Według ostatnich doniesień, wakaty w wyjściowej piątce wypełnić mają Kamil “siuhy” Szkaradek oraz wychowanek akademii NXT, Jimi “Jimmpphat” Salo.

Dziś żegnamy się z dexterem. Od przeprowadzki do Hamburga po prowadzenie nowostworzonego składu – jak ojciec. Dziękujemy za oddanie, jakie wniosłeś do zespołu. Życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości. Do zobaczenia na serwerze.” – ogłosił zarząd MOUZ za pośrednictwem mediów społecznościowych. “Dziś opuszczam MOUZ. Był to mój pierwszy epizod w dużej organizacji, ale czułem się w niej jak w niemieckiej rodzinie. Od powstrzymania mnie od szaleństwa podczas covidowych lockdownów, po pozytywne emocje, które przeżywaliśmy – dziękuje Wam za zaopiekowanie się mną. Będę pielęgnował te chwile przez resztę mojego życia.” – wtórował dexter.

Australijczyk kończy epizod nad Renem

Dexter przywdział trykot MOUZ na początku 2021 roku, zastępując w obowiązkach Finna “karrigana” Andersena. Pod jego wodzą międzynarodowy kolektyw odniósł kilka znaczących sukcesów. Do najważniejszych należą: triumf w trzecim sezonie Flahspointa, dotarcie do półfinałów Majora IEM Rio de Janeiro 2022, a także wywalczenie wicemistrzostwa Global Esports Tour Dubai 2022 i IEM Dallas 2023.

Jestem naprawdę wdzięczny za czas, który mogliśmy dzielić z Chrisem w MOUZ. Chris przybył do Hamburga w bardzo trudnych okolicznościach w środku pandemii i rozpoczął nowy rozdział w Niemczech. Nie można przecenić tego, jak bardzo szanuję zaangażowanie, które wykazywał podczas ponad dwuletniego pobytu w drużynie. Jestem przekonany, że Chris odniesie sukces, gdziekolwiek się uda. Będziemy śledzić jego karierę i zawsze mu kibicować!” – stwierdził dyrektor ds. rozwoju biznesu w MOUZ, Jan Dominicus.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład MOUZ będzie wyglądał następująco:

  • Hungary Adam “torzsi” Torzsas
  • Slovakia David “frozen” Čerňanský
  • Israel Dorian “xertioN” Berman
  • Finland Jimi “Jimpphat” Salo
  • Poland Kamil “siuhy” Szkaradek
  • Denmark Dennis “sycrone” Nielsen (trener)