Respawn.pl

Movistar Riders także w pełni! Portugalczyk snajperem, Hiszpan trenerem

Autor: Krzysztof Sarna
stadodo

Organizacje nie zwalniają tempa i na ostatnią chwilę dzielą się oficjalnie swoimi skompletowanymi składami. Do festiwalu na scenie Counter-Strike’a dołączyło Movistar Riders, które spięło swoje zestawienie dzięki pozyskaniu portugalskiego snajpera, Renato “stadodo” Gonçalvesa oraz hiszpańskiego trenera, Eloya “deLonge’a” Suáreza.

Movistar Riders sięgnęło po snajpera i trenera

Organizacja pochodząca z Hiszpanii summa summarum nie chciała przeprowadzać zmian w swoim składzie, ale po tym, jak Antonio “Martinez” Martinez przeszedł na początku grudnia minionego roku do 9z, a Galder “bladE” Barcena opuścił trenerskie stery, zmuszona była do szukania nowych twarzy. Finalnie zaskoczenia nie ma, bo jeszcze w grudniu mówiło się o pozyskaniu na pozycji snajpera stadodo, a szkoleniowca deLonge.

Portugalczyk, który będzie chwytał za snajperkę do połowy grudnia 2023 roku był częścią For The Win Esports, do którego przeszedł z SAW, a jeszcze wcześniej z OFFSET Esports. 27-latek na swoim koncie spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej nie posiada. Legitymuje się on dwoma ESL mistrzostwami Hiszpanii, wicemistrzostwem DreamHacka Open December 2020 czy pierwszego sezonu REPUBLEAGUE. Pod koniec 2022 roku wraz z SAW rywalizował na turnieju RMR prowadzącym do PGL Majora w Antwerpii, ale finalnie zajął 9-11. miejsce, przez co marzenia o pierwszym występie na turnieju wspieranym przez Valve pozostają po dziś dzień. 

CZYTAJ TAKŻE: Nigdzie nie idziemy. Complexity przedłuża kontrakty z zawodnikami i trenerem

Dołączenie Portugalczyka do MR sprawia, że ponownie spotka się on z Tiago “JUST’em” Mourą, z którym występował on za czasów gry w SAW. Z kolei angaż deLonge’a wiąże się z ponownym połączeniem sił wraz z Adamem “adamemS”  Marianem. Dwójka panów współpracowała ze sobą przez pół 2023 roku w Nexus. 

Aktualny skład Movistar Riders prezentuje się następująco:

  • Alejandro “⁠mopoz⁠” Fernández-Quejo Cano
  • David “dav1g” Granado Bermudo
  • Adam “adamS” Marian
  • Tiago “JUST” Moura
  • Renato “stadodo” Gonçalves 
  • Eloy “⁠deLonge⁠” Suárez – trener