Respawn.pl

Nigdzie nie idziemy. Complexity przedłuża kontrakty z zawodnikami i trenerem

Autor: Krzysztof Sarna
Complexity

Scena Counter-Strike’a w ostatnich dniach przeżywa istne boom w kontekście ogłaszanych nowych zawodników. Można zmieniać, można eksperymentować, ale jeżeli w ostatnim czasie coś się wyraźnie sprawdza, należy za tym podążać. I tak też zrobiły władze Complexity Gaming, które ogłosiły przedłużenie kontraktów z trójką zawodników oraz trenerem. 

Nigdzie nie idą, grają dla Complexity dalej

Niewiele pozostało już czasu do rozpoczęcia się pierwszych wydarzeń na scenie Counter-Strike’a. Na pierwszy ogień pójdą otwarte kwalifikacje do turnieju RMR prowadzącego na PGL Majora w Kopenhadze. Co prawda samo Complexity walkę o pierwszy turniej rangi Majora w CS2 rozpocznie od zamkniętych eliminacji, niemniej jednak pewności co do składu w stu procentach nie było. Aż do 4 stycznia, kiedy to organizacja oficjalnie poinformowała o przedłużeniach kontraktów. 

Na dłużej z organizacją spod szyldu “białej gwiazdy” związali się: Johnny “JT” Theodosiou, Ricky “floppy” Kemery, Michael “Grim” Wince oraz Tiaan “T.c” Coertzen – trener. Nie oznacza to jednak, że cokolwiek w składzie się zmienia, ponieważ nadal na pokładzie pozostają Jonathan “EliGE” Jablonowski oraz Håkon “hallzerk” Fjærli. Wymieniona czwórka podpisała umowy z CoL dokładnie 18 stycznia 2022 roku, a ich ważność opiewała na dwa lata, co oznacza, że zbliżała się do końca. Nie wiadomo natomiast na jaki okres zostały ustalone nowe kontrakty, jednak Graham “messioso” Pitt w rozmowie z HLTV powiedział, że są to “wieloletnie” przedłużenia. 

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 12. frozen

W przypadku Jablonowskiego na ten moment nie ma mowy o ewentualnym przedłużaniu kontraktu, bowiem ten do rodzimej organizacji dołączył pół roku temu, bo 22 czerwca 2023 roku. Nieco inaczej sprawy kształtują się w przypadku hallzerka, który szeregi CoL zasilił 28 lipca 2022 rok. Tak więc zarówno Norwegowi, jak i samej organizacji pozostało jeszcze trochę czasu przed ewentualnymi rozmowami. 

Przez te ostatnich 20 lat Complexity miało zaszczyt reprezentować Amerykę Północną w czterech różnych wersjach Counter-Strike’a. Dzisiaj z dumą ogłaszamy przedłużenie kontraktów dla JT, floppy’ego, Grima i T.c, którzy wraz z EliGE’m i hallzerkiem reprezentować będą barwy Complexity i Ameryki Północnej w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy wdzięczni za możliwość gry dla najlepszych fanów na świecie i jesteśmy wiecznie wdzięczni za wasze wsparcie. Nigdzie nie idziemy – zakomunikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych organizacja zza oceanu

CZYTAJ TAKŻE: OG w komplecie! Ostatnim elementem Izraelczyk

Jednym z czynników takiego ruchu ze strony organizacji najprawdopodobniej jest poprawa wyników. Drużyna jeszcze w połowie września minionego roku zajmowała 25. miejsce w światowym rankingu HLTV, by pod koniec listopada zawitać nawet do pierwszej piątki. Aktualnie organizacja zza oceanu zajmuje 8. miejsce w notowaniu. W październiku 2023 roku wygrała amerykański BLAST Premier Fall Showdown oraz sięgnęła po wicemistrzostwo IEM Sydney, a pod koniec listopada dotarła do półfinału BLAST Premier Fall Final. 

Nadal jednak nie jest znana przyszłość samej organizacji, a konkretnie sekcji Counter-Strike’a w Complexity Gaming. Wszystko za sprawą tego, że holding GameSquare domyka także zakup organizacji FaZe Clan. Problemem jednak jest fakt, że na jednej scenie nie może występować więcej, niż jedna organizacja należąca do tego samego podmiotu. Głównie rozchodzi się o fakt rywalizacji w późniejszych turniejach. Takie okoliczności sprawiają, że przyszłość jednej z marek stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Jason Lake, założyciel oraz CEO CoL oznajmił, że szuka zewnętrznych środków na finansowanie.   

Przypomnijmy, że skład Complexity prezentuje się następująco:

  • Johnny “JT” Theodosiou
  • Ricky “floppy” Kemery
  • Michael “Grim” Wince
  • Håkon “⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Jonathan “EliGE” Jablonowski
  • Tiaan “T.c” Coertzen – trener

Complexity Gaming to jedna z tych drużyn, które mają już zaplanowany kalendarz na nadchodzące miesiące. Pierwszym wydarzeniem w wykonaniu amerykańskiej organizacji będą zamknięte kwalifikacje do turnieju RMR prowadzącego na PGL Majora w Kopenhadze, które odbędą się w dniach 12-14 stycznia. Następnie Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy wezmą udział w BLAST Premier Spring Groups, by po chwili zawitać do Katowic na IEM, którego główna część startuje 3 lutego. Ponadto CoL w planach ma także występ w 19. i 20. sezonie ESL Pro League oraz BLAST Premier Fall Groups. Tak więc “roboty” będzie sporo, a zapewne dojdą po drodze jeszcze inne zmagania. Nic zatem dziwnego, że władze organizacji nie chciały eksperymentować ze zmianami, tylko przedłużyły kontrakty.