Respawn.pl

OG w komplecie! Ostatnim elementem Izraelczyk

Autor: Krzysztof Sarna
HeavyGod

Kolejna drużyna przed zbliżającym się nowym sezonem na scenie Counter-Strike’a może poszczycić się faktem bycia w komplecie. OG Esports, bo tym razem to ta organizacja skompletowała swój skład, zakontraktowała Nikitę “HeavyGoda” Martynenkę. 

OG Esports gotowe do nowego sezonu 

W ostatnich dniach organizacje uczestniczące na scenie Counter-Strike’a na zabój informują o ostatnich elementach swoich składów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem już 8 stycznia wystartują pierwsze otwarte kwalifikacje do turnieju RMR prowadzącego na PGL Majora w Kopenhadze. Do tego grona dołączyło OG Esports, które oficjalnie przedstawiło swojego ostatniego, piątego gracza. Tym okazał się HeavyGod. 

To jednak nie jedyna zmiana w szeregach duńskiej organizacji w ostatnim czasie. W jej szeregi wstąpił ostatnio Bram “Nexius” Campana. Wszystko za sprawą tego, że pod koniec listopada ubiegłego roku do G2 Esports przeszedł Nemanja “nexa” Isaković, a na ławkę rezerwowych przeszedł Dion “FASHR” Derksen. 

CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 12. frozen

Jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić, że dołączyłem do OG Esports. Cieszę się, że będąc piątym graczem, będę mógł się poprawiać i osiągać wraz z drużyną najwyższe limity. Naprawdę się cieszę, że tu jestem. Będę dążył do pokazania, na co mnie stać –  zakomunikował za pośrednictwem mediów społecznościowych najnowszy nabytek organizacji wywodzącej się ze Skandynawii. 

Zawodnik pochodzący z Izraela po ponad roku rozstał się z Endpoint. Barwy brytyjskiej organizacji przywdziewał on od 28 października 2022 roku. Był to jego pierwszy tak udany okres, w którym HeavyGod osiągnął nie tylko wiele, ale zarazem najwięcej w swojej dotychczasowej karierze. Za czasów gry w Endpoint prześladowały go jednak półfinały, wszak w zdecydowanej większości turniejów odpadał wraz ze swoimi kolegami właśnie na tym etapie. Sięgnął jednak po wicemistrzostwo wiosennego i jesiennego ESL Premiership, a także drugiego sezonu LEON x TEAMPLAY. Przed 21-latkiem wymagający okres, bowiem w swojej poprzedniej drużynie nie miał on okazji do rywalizacji na turniejach z tieru pierwszego. 

Skład OG Esports prezentuje się następująco:

  • Nils “k1to” Gruhne
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Iulian “⁠regali⁠” Harjău
  • Bram “Nexius” Campana
  • Nikita “HeavyGod” Martynenko
  • Casper” “ruggah” Due – trener