Respawn.pl

Na co stać odświeżone OG na IEM Cologne 2023? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
F1KU

Do startu fazy play-in IEM Cologne 2023 pozostało dziesięć dni, więc kontynuujemy  serię zapowiadającą uczestników zmagań w świątyni Counter-Strike’a. Na drugi ogień leci OG, które po przebudowie składu może sporo namieszać!

Kontynuujemy naszą serię zapowiadającą IEM Cologne 2023. W pierwszej części przyjrzeliśmy się 9INE, o czym możecie przeczytać tutaj. Teraz natomiast zajmiemy się rywalami Dziewiątek w pierwszym meczu fazy Play-In, czyli OG.

Transfery

OG było jedną z najaktywniejszych organizacji podczas letniej shuffli transferowej. W europejskiej formacji doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej, w wyniku której z zespołem pożegnali się Niko, Degster, Neofrag oraz Flamez. Nowy skład OG zbudowany został wokół duetu NexaF1ku, którzy jako jedyni ostali się z poprzedniego zestawienia.

Do serbsko-polskiego duetu dołączyli Reagli, który już wcześniej miał okazję występować z OG, FASHR którego wykupiono z Fnatic oraz K1to, wyciągnięty z BIG. Tak zbudowany zespół ma wnieść OG na wyższy poziom Counter-Strike’a, jednak wielu ma wątpliwości, czy faktycznie tak się stanie.

Niezbyt przyjemny początek nowego składu

W nowym składzie OG zagrało jak na razie dwa turnieje. Pierwszym były europejskie kwalifikacje do turnieju Gamers8, w których F1ku i spółka nie poradzili sobie zbyt dobrze. Europejska drużyna odpadła z nich już w 1/16 finału, przegrywając z Polakami z ORKS. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze fakt, że kwalifikacje w formacie Best Of One bywają zdradliwe, jednak i to nie usprawiedliwia kiepskiego występu nowego składu OG.

Drugim turniejem jest BLAST Premier Fall Groups 2023, w którym OG trafiło do najtrudniejszej grupy z G2, FaZe i Liquid. W tych rozgrywkach rozegrali na razie jedno spotkanie przeciwko FaZe, w którym przegrali 0:2. Jeśli z tamtego meczu można wyciągnąć jakiś wniosek, to na pewno to, że Regali jest naprawdę dobrym snajperem. Duńczyk spisał się świetnie na Inferno, na którym mimo porażki swojego zespołu zdobył aż 27 eliminacji i był najlepszym zawodnikiem na serwerze.

Awans do głównej fazy to zdecydowane minimum dla OG

OG w swoim pierwszym spotkaniu w ramach fazy Play-In zmierzy się z 9INE. Spotkanie zostanie rozegrane w formacie Best Of One, więc typować tutaj faworyta będzie ciężko. Z jednej strony skład OG na papierze wydaje się być silniejszy od zestawienia “Dziewiątek”, jednak z drugiej, to 9INE gra w swoim składzie dłużej i ma tą stabilizacje, którą OG dopiero będzie budować.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Los dla OG był zdecydowanie łaskawy. F1ku i spółka jeśli pokonają 9INE, to w kolejnym spotkaniu zmierzą się z wygranym pary Fnatic-Complexity. Obaj rywale są w zdecydowanym zasięgu europejskiej formacji i jeśli OG pokona 9INE, to może być spokojne o awans do głównej fazy IEM Cologne 2023.

W przypadku porażki z Polakami, również źle nie będzie. OG wtedy zagra z przegranym wspomnianej pary, a w razie wygranej, w decydującym meczu na europejską formację będzie czekać jedna z czterech drużyn: NIP, The Mongolz, Into The Breach oraz MOUZ. W tym przypadku jedynie NIP wydaje się być ciężkim rywalem, ale mało prawdopodobne jest, by Szwedzi wylądowali w dolnej drabince. Tak czy siak, OG ma teoretycznie łatwą drogę do głównej fazy IEM Cologne 2023 i brak awansu na pewno będzie sporym rozczarowaniem.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.