Respawn.pl

Polacy wracają do Kolonii – czy 9INE stać na awans do głównej fazy turnieju? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik
9ine hades

Zostało już tylko dziesięć dni do startu fazy Play-In IEM Cologne 2023, gdzie będziemy mogli oglądać polską formację – 9INE. Na co stać Hadesa i spółkę?

Do startu IEM Cologne 2023 coraz bliżej, więc rozpoczynamy serię #MisjaKolonia, w której przyjrzymy się każdej z 24 drużyn które powalczą w Kolonii. Na pierwszy ogień idzie polska formacja – 9INE.

Stabilizacja kluczem do sukcesu?

Dziewiątki przez letnią shufflę transferową przeszły praktycznie bez zmian. Praktycznie, bowiem do zespołu dołączyła jedna nowa twarz – Ponczek w roli analityka. Polacy tym samym są jedną z sześciu drużyn w TOP 20 rankingu HLTV, które nie dokonały żadnej zmiany w składzie. Teoretycznie, może to być okolicznością sprzyjającą w kontekście walki w fazie Play-In IEM Cologne 2023.

Pierwszy sukces po przerwie

Po wakacyjnej przerwie 9INE wróciło ze zdwojoną siłą i po kiepskiej końcówce pierwszej części sezonu, w drugą Polacy weszli z buta. Podopieczni Nawrota wywalczyli awans na milionowy turniej w Arabii Saudyjskiej Gamers8, pokonując w kwalifikacjach m.in. Spirit i SAW. Co prawda polska formacja nie miała jeszcze okazji sprawdzić się w boju z drużynami z czołówki, jednak wynik kwalifikacji może napawać optymizmem przed IEM Cologne 2023.

Od pierwszego meczu dużo zależy

9INE zmagania w fazie Play-In rozpocznie od meczu przeciwko nowemu składowi OG. Przeciwnik wydaje się być na papierze mocniejszy od naszej formacji, jednak początki F1ka i spółki nie napawają optymizmem. OG w wspomnianych kwalifikacjach do Gamers8 odpadło dosyć szybko, przegrywając z inną polską formacją – ORKS.

Teraz jednak OG ma szansę sprawdzić swój skład w boju z najlepszymi zespołami na świecie i to w środowisku LANowym. F1ku i spółka zdołali już zagrać przeciwko FaZe, a dziś wieczorem podejmą G2. Wszystko to w ramach BLAST Premier Fall Groups 2023. Taki sprawdzian tuż przed zmaganiami w Kolonii może pozytywnie wpłynąć na OG, co z kolei nie wróży dobrze dla 9INE.

Jednak trzeba pamiętać, że pierwszy mecz rozegrany zostanie w formacie Best Of One, w którym Polacy już nie jednokrotnie pokazali, że z najlepszymi potrafią grać. Nawet jeśli nie uda się pokonać OG, to nic straconego. W dolnej drabince na Polaków będzie czekać ktoś z pary Fnatic/Complexity, a więc zespoły będące zdecydowanie w zasięgu “Dziewiątek”. W decydującym meczu natomiast 9INE może mieć już większe kłopoty, o ile trafi na NIP lub MOUZ. Pozostałe dwa zespoły, z którymi polski zespół może zmierzyć się w decydującym meczu, czyli The Mongolz i Into The Breach, są zdecydowanie do ogrania i nie powinny sprawić 9INE większych problemów.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Podsumowanie

Podsumowując, 9INE podczas IEM Cologne 2023 ma sporo do udowodnienia. Głównym zadaniem jest rzecz jasna awans do głównej fazy turnieju, jednak dobrze wiemy, że Polaków stać na naprawdę wiele. Nie chcemy przesadzać z optymizmem, ale wierzymy, że 9INE zdoła nawet awansować do fazy Play-Off.

 

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.