Respawn.pl

Nadciąga nowe! Markoś i phr żegnają się z Wisłą All iN! Games Kraków

Autor: Krzysztof Sarna

W szeregach Wisły All iN! Games Kraków na pewno idzie nowe. Poniedziałkowym wieczorem organizacja z Małopolski poinformowała o zakończeniu współpracy z dwójką graczy. Tak więc Kuba “Markoś” Markowski i Tomasz “phr” Wójcik zakończyli pewien rozdział w swoich karierach. 

W pierwszy poniedziałek 2022 roku sprawy szufli toczą się głównie wokół Wisły All iN! Games Kraków. Teoretycznie to, czy dojdzie do zmian w szeregach Białej Gwiazdy po nowym roku, było poniekąd zagadką. Teraz jednak wszyscy już wiemy, że Markoś i phr muszą szukać nowych domów, a Mariusz “Loord” Cybulski zmontować zespół, uzupełniając go o dwóch nowych graczy. 

Pożegnanie się z Markosiem było raczej nieuniknione. To za sprawą tego, że snajper przesiadywał na ławce rezerwowych Wisły od 26 listopada. Do Białej Gwiazdy 23-latek dołączył w czerwcu ubiegłego roku i sięgnął z nią po mistrzostwo ESL Mistrzostw Polski, jednakże słaby występ na V4 Future Sports Festival i brak awansu do głównego turnieju sprawił, że Markowski wylądował na rezerwie. Warto również dodać, że pod koniec grudnia Rodakowi wspólnie z Piotrem “morelzem” Taterką udało się wygrać Rockstar Energy 2 versus 2 SHOWDOWN by Good Game League. 

Mało kto jednak spodziewałby się, że dojdzie do rozłąki z phr-em, który koszulkę z Białą Gwiazdą nosił od 10 sierpnia ubiegłego roku. Wstąpił on wówczas za Patryka “ponczka” Witesa. Rating “pieczara” na przełomie ostatnich trzech miesięcy wyniósł 1.01. Jedynym wyczynem, ale jakże wielkim jest wcześniej wspomniane ESL Mistrzostwo Polski. Wydaje się jednak, że przynajmniej w połowie grudnia 25-latek nie wiedział o tym, że po nowym roku nie będzie dane reprezentować mu barw Wisły. Dokładnie 14 grudnia zapowiadał, że po przerwie świątecznej zespół rusza z przygotowaniami do IEM Katowice. 

Bardzo wiele wskazuje na to, że skład krakowskiej Wisły zostanie uzupełniony przez Michała “snatchie” Rudzkiego oraz Kamila “Sobola” Sobolewskiego. Więcej o tym wspomnieliśmy tutaj. Małym krokiem ku potwierdzeniu tego ruchu były także dzisiejsze słowa Wiktora “mynio” Kruka, który jak zakomunikował -”został na lodzie”. Tak więc nie pozostaje nic, jak czekać na oficjalny komunikat klubu z Krakowa, w którym dowiemy się, kto domknie roster. Czasu nie ma za dużo, ponieważ Wisłę w dniach 15-16 lutego czeka faza Play-In IEM Katowice 2022. Z kolei pierwszego lutego startuje 40. sezon ESL Challenger League.

W tej sytuacji skład Wisły All iN! Games Kraków prezentuje się następująco:
  • Grzegorz “SZPERO” Dziamałek
  • Grzegorz “jedqr” Jędras
  • Krzysztof “Goofy” Górski
  • Mariusz “Loord” Cybulski – trener

CZYTAJ RÓWNIEŻ (Szuflowy poniedziałek):