Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 19. EliGE

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 19. EliGE

Autor: Krzysztof Sarna

Plebiscyt najlepszych graczy 2021 roku według portalu HLTV wystartował na dobre. W pierwszy wtorek 2022 roku nastał czas na wyłonienie dziewiętnastego najlepszego gracza. Tym został Jonathan “EliGE” Jablonowski.

Dokładnie wczoraj rozpoczął się jeden z najbardziej ulubionych plebiscytów społeczności Counter-Strike’a. Można go nawet nazwać poniekąd serią. Jednak przejdźmy do rzeczy. EliGE został dziewiętnastym najlepszym graczem 2021 roku. Zawodnikowi udało się odebrać dwie statuetki EVP.

Team Liquid w minionym roku nie wygrał żadnego turnieju, a nawet nie dotarł do finału co dopiero jakiegokolwiek wydarzenia. Organizacji zza oceanu udało się jedynie dotrzeć do półfinału Intel Extreme Masters Katowice. 24-latek na swoim koncie zgromadził dwie nagrody EVP za wcześniej wspomniany turniej w Katowicach, a także za czternasty sezon ESL Pro League.

Trzeba również przytoczyć indywidualne statystyki Amerykanina. Jego rating na przełomie minionych 365 dni wyniósł 1.11. Finalista ESL One Cologne 2016 na rundę zadawał średnio 80.6 obrażeń, co czyni go dwunastym najlepszym na świecie w tej kategorii. EliGE uplasował się na jedenastym miejscu, jeśli chodzi o otwierające zabójstwa na rundę, wszak tych było 0.13. Warto jeszcze wspomnieć, że Jablonowskiemu udało się zająć dziewiątą lokatę w konkurencji 88,5% map z ratingiem +0.85.

Nie zabrakło także pytania o to, kogo reprezentant Teamu Liquid typuje jako gracza wartego do obserwowania w bieżącym roku. Postawił on na Marshalla “Minusa” Sedowicza. To 18-letni snajper, który do tej pory występował w ESEA Premier.  – W Ameryce Północnej nie mamy zbyt wielu snajperów, a Minus odnosi pewne sukcesy w ESEA Premier. Jestem więc ciekawy, jak dobrze poradzi on sobie w rywalizacji przeciwko mocniejszym drużynom – powiedział Jablonowski.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).