Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 17. frozen

Autor: Krzysztof Sarna

Wyłanianie najlepszych dwudziestu graczy minionego roku według HLTV nabrało na tempie. Omawiamy już siedemnastego zawodnika, który był najlepszy w ostatnich 365 dniach. Ta pozycja należy do reprezentanta MOUZ, którym jest David “frozen” Čerňanský.

frozen okazał się 17. najlepszym zawodnikiem 2022 roku według HLTV. Dla 20-latka to pierwsze notowanie w gronie TOP20 w jego dotychczasowej karierze. Sprawdźmy zatem, co Słowak musiał osiągnąć w minionym czasie, by zameldować się w tej świetnej kadrze.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Čerňanský wraz z MOUZ nie wygrał ani jednego znaczącego turnieju. Ba! Nie dotarł nawet do finału. Za spore osiągnięcie można jednak uznać półfinał IEM Rio Major. Młody zawodnik zgarnął dwie nagrody EVP. Pierwszą z nich za wspomnianego Majora, a drugą za 16. sezon ESL Pro League.

Rating frozena w 2022 roku to 1.13. W ciekawszych liczbach nasz południowy sąsiad nie zajął nigdzie pierwszego miejsca, co nie oznacza jednak, że nie jest ciekawie, bo jest. Reprezentant niemieckiej organizacji uplasował się na 5. pozycji pod względem śmierci na rundę – 0.58. Ponadto wypracował 74.5% KAST, co uczyniło go szóstym w tej konkurencji.

Nie mogło oczywiście zabraknąć prognozy na 2023 rok. frozen jest pierwszym zawodnikiem z ogłoszonych do tej pory, którzy postawili na gracza innej narodowości, niż oni sami. W tym przypadku mowa o Daniilu “headtr1cku” Valitovie. To osiemnastoletni Ukrainiec, który aktualnie jest na ławce rezerwowych NAVI Junior.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).