Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 18. Spinx

Autor: Krzysztof Sarna

To już drugi dzień wyłaniania najlepszej dwudziestki zawodników 2022 roku według HLTV. Na pierwszy wtorek nowego roku przewidziano ogłoszenie osiemnastej oraz siedemnastej pozycji. Na tej pierwszej uplasował się Lotan “Spinx” Giladi.

Wraz z każdym dniem ogłaszani będą coraz bardziej zasłużeni gracze w 2022 roku. Tym razem skupimy się na reprezentancie Teamu Vitality, który  ma za sobą udany okres. Bezsprzecznie, jeśli chodzi o formę indywidualną. Drużynowo? Najgorzej nie jest, ale najprawdopodobniej niedosyt pozostaje, bo można było zdziałać więcej.

CZYTAJ TAKŻE: Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Izraelczyk wraz ze swoją ekipą w minionym już roku sięgnął po mistrzostwo szesnastego sezonu ESL Pro League, wicemistrzostwo piętnastej odsłony ESL Pro League oraz dostał do półfinału PGL Majora w Antwerpii. Nie posiada żadnego tytułu MVP, za to może się pochwalić trzema wyróżnieniami EVP za dopiero co wymienione imprezy.

Giladi na przełomie 365 dni wypracował rating na poziomie 1.10. W ciekawszych statystykach nie udało mu się jednak nigdzie zająć pierwszej lokaty spośród dwudziestu najlepszych graczy minionego roku. Uplasował się jednak na trzeciej pozycji pod względem wygranych clutchy, bo tych było aż 60.

Pozostała jeszcze prognoza Spinxa na 2023 rok co do młodego zawodnika. Reprezentant organizacji znad Sekwany wskazał na Nikitę “HeavyGoda” Martynenkę. To 20-letni Izraelczyk. Co ciekawe, jak na razie trójka wyłonionych najlepszych graczy ubiegłego roku wskazała na zawodników z własnego kraju. Jeśli chodzi z kolei o samą predykcję, to gracz ten niedawno podpisał kontrakt z Endpoint.  – Znam HeavyGoda w prawdziwym życiu i miał trudności, by stać się w 100% zaangażowanym graczem w CS-a. Również tak wcześniej miałem, ale teraz ma być bardziej oddany i wierze, że mu się uda. Chciałbym również wspomnieć o Nertzie, bo myślę, że on też może to zrobić – mówił 18. najlepszy gracz 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).