Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 10 broky

Autor: Krzysztof Sarna
broky

Rozpoczęło się wyłanianie najlepszej dziesiątki graczy Counter-Strike’a w 2023 roku według portalu HLTV. Równą “dychę” zajął reprezentant FaZe Clanu, Helvijs “broky” Saukants. To kolejny zawodnik, który potwierdził swoją dobrą dyspozycję w ostatnich latach. 

broky solidną firmą od kilku lat

Łotysz 2023 rok może zaliczyć do jak najbardziej udanych. Szczególnie udana okazała się dla niego oraz jego kolegów premiera CS2, kiedy to organizacja z Ameryki zaczęła wygrywać turniej za turniejem. 22-latek w minionym okresie 365 dni sięgnął po mistrzostwa następujących turniejów: 17. sezonu ESL Pro League, IEM Sydney, Thunderpick World Championship oraz mistrzostw CS Asia. Do tego zdobył wicemistrzostwo BLAST Premier Fall Final i BLAST Premier World Final, a także dotarł do półfinału IEM Dallas.

Saukants otrzymał w sumie pięć wyróżnień EVP z następujących wydarzeń: 17. odsłony EPL-a, IEM Dallas, Thunderpick World Championship, BLAST.tv Majora w Paryżu oraz IEM Sydney. Reprezentant FaZe Clanu po raz trzeci w swojej dotychczasowej karierze znalazł się w gronie najlepszej dwudziestki graczy świata z rzędu oraz w ogólnym rozrachunku. W 2021 roku był 20. indywidualną siłą, natomiast w 2022 roku okazał się szósty.

CZYTAJ TAKŻE: Akademia ENCE zmienia po 17 miesiącach! 16-latek nowym graczem

Mimo że indywidualne “liczby” broky’ego niekoniecznie robią furorę, to są one najzwyczajniej w świecie przyzwoite. Łotysz wypracował rating 1.13, a średnio na rundę zadawał 73.9 obrażeń. Okazał się 3.w kategorii rozegranych clutchy, bowiem znalazł się w 67 tego typu sytuacjach na serwerze.

Przy okazji nie mogło zabraknąć wyróżnienia dla młodego gracza. broky okazał się już trzecim graczem, który wskazał na Linusa “nilo” Bergmana, który jest graczem Metizport. Wcześniej wskazali na niego Casper “cadiaN” Møller oraz Nemanja “huNter-” Kovač. W 2023 roku rating 19-letniego Szweda wyniósł 1.22. Wcześniej grał on dla Young Ninjas. – Miałem trzy możliwości odważnego przewidywania, ale nilo był jedynym graczem, który grał przeciwko drużynom z wyższego tieru i dobrze się spisał – powiedział 10. najlepszy gracz 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

10. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

11. Nicolai “device” Reedtz (Astralis)

12. David “frozen” Čerňanský (Od grudnia 2023 roku: FaZe Clan, reszta 2023 roku: MOUZ)

13. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

14. Guy “NertZ” Iluz (Od grudnia Heroic, reszta 2023 roku: ENCE)

15. Jakob “jabbi” Nygaard (Od końca listopada Astralis, reszta 2023 roku: Heroic)

16. Benjamin “blameF” Bremer (Astralis)

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).