Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 13. huNter-

Autor: Krzysztof Sarna
huNter-

Plebiscyt dwudziestu najlepszych graczy minionego roku według redakcji HLTV trwa w najlepsze i wraz z każdym dniem poznajemy coraz to lepszego gracza. 13. najlepszą indywidualną siłą minionych 365 dni był reprezentant G2 Esports, Nemanja “huNter-” Kovač. To czwarte tego typu wyróżnienie z rzędu dla zawodnika pochodzącego z Bośni i Hercegowiny. 

huNter- 13. najlepszym graczem 2023 roku

Kovač jest zawodnikiem, który utrzymuje na przestrzeni ostatnich czterech lat solidną, tę samą formę. Ogłoszenie Bośniaka najlepszym graczem w 2023 roku wiąże się z faktem, że jest to już czwarte tego typu wyróżnienie dla reprezentanta G2 Esports, co więcej – z rzędu. “Samuraj” nawiązał do swojego wyniku z 2020 roku, kiedy po raz pierwszy znalazł się w najlepszej dwudziestce graczy. Wówczas to huNter- również był trzynasty. Najlepiej prezentował się w 2021 roku, który zakończył na 12. pozycji. Najgorzej, chociaż 14. posada wcale nie jest przesadnie zła, było w 2022 roku. Tak więc 27-latek ma minimalne powody do zadowolenia, ale najważniejszym wydaje się jego równa forma. 

Persona z Bałkanów może być przede wszystkim usatysfakcjonowana osiągnięciami drużynowymi. Wraz ze swoimi kolegami z G2 Esports Bośniak sięgnął po mistrzostwo IEM Katowice oraz IEM Cologne. Do tego należy jeszcze doliczyć półfinał BLAST Premier Spring Final, Gamers8 oraz IEM Sydney. Warto wspomnieć, że jeden z braci Kovač otrzymał nagrodę MVP za Intel Extreme Masters rozgrywanym w Katowicach, a także wyróżnienia EVP za IEM Cologne i Gamers8.

CZYTAJ TAKŻE: Kto rządził i dzielił na polskim Twitchu w 2023 roku?

Rating huNtera- w 2023 roku wyniósł 1.09, a średnie zadawane przez niego obrażenia na rundę to 76.3. Z wartych wymienienia statystyk należy powiedzieć o ratingu w elitarnych turniejach, bowiem mówimy tu dokładnie o 1.17, co stanowiło 7. wynik w tej kategorii.

Nie może zabraknąć wskazania gracza, który wedle samego reprezentanta G2 wskoczy na jeszcze wyższy poziom i zrobi się o nim głośno. Gracz z Bośni i Hercegowiny wskazał na Linusa “nilo” Bergmana, co oznacza już drugą predykcję na Szweda, bowiem 18. Casper “cadiaN” Møller również wskazał na reprezentanta Metizport. Były zawodnik Young Ninjas zakończył 2023 rok z ratingiem 1.22. – Myślę, że jest naprawdę inteligentny indywidualnie i potrzebuje tylko doświadczenia do bycia lepszym. nilo jest naprawdę młody i ma ogromny potencjał. Myślę, że w 2024 roku przejdzie do tieru pierwszego – powiedział 13. najlepszy zawodnik 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

13. Nemanja “huNter-“ Kovač (G2 Esports)

14. Guy “NertZ” Iluz (Od grudnia Heroic, reszta 2023 roku: ENCE)

15. Jakob “jabbi” Nygaard (Od końca listopada Astralis, reszta 2023 roku: Heroic)

16. Benjamin “blameF” Bremer (Astralis)

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).