Respawn.pl

Kto rządził i dzielił na polskim Twitchu w 2023 roku?

Autor: Krzysztof Sarna
Twitch

Za nami 2023 rok, dlatego warto, choć jeszcze na chwilę zwrócić uwagę na to, co działo się w nim na polskim Twitchu. Przyjrzeliśmy się poszczególnym miesięcznym zestawieniom przygotowanym przez portal STREAMERZY.PL. Sprawdźcie z nami, kto rządził i dzielił nad Wisłą w kontekście nadawania na żywo. 

Kto królował na polskim Twitchu w 2023 roku?

Zacznijmy od ogólnego rankingu. Najlepiej w minionych 365 dniach poradził sobie Kamil “Ewroon” Lachowski, który trzykrotnie zwyciężył w ogólnym zestawieniu. 27-latek królował w styczniu, marcu oraz lipcu. Zwycięstwo to zwycięstwo, niemniej jednak tempa starali się mu dotrzymać Michał “Young Multi” Rychlik oraz Marcin “Xayoo” Majkut, którzy dwukrotnie byli najlepsi pod względem obejrzanych godzin. Pierwszy z nich był pierwszy w lutym i sierpniu, natomiast przedstawiciel ekipy Xayoo Industries królował w kwietniu i zwłaszcza w grudniu, kiedy to zorganizował drugą galę Bitej Śmietanki. Po jednym razie z wiktorii cieszyli się: Piotr “Izak” Skowyrski, Maciej “Zony” Zoniuk, Witold “Gucio” Tadzikiewicz, Dawid “Taku” Czajkowski oraz Artur “Rybson” Gębicz. 

Wśród kobiet jasna deklasacja 

Na żeńskiej scenie sytuacja jest o wiele bardziej jasna i klarowna. Trzeba jasno i otwarcie powiedzieć, że 2023 rok należał do Katarzyny “Kasix” Paciorek, która aż dziewięć razy zakończyła miesiąc na pierwszej lokacie pod względem obejrzanych godzin. W kwietniu do głosu doszła Natalia “Navcia” Korgol, w sierpniu Angelika “Angela35” Adamczuk, a we wrześniu powody do zadowolenia miała Mai “MaaiLinh” Linh. 

CZYTAJ TAKŻE: Xayoo i Izak królami Twitcha w grudniu

Sekcja League of Legends również wyraźnie zdominowana

Ci, którzy śledzą comiesięczne opisy podsumowań polskiego Twitcha doskonale zdają sobie sprawę, że wywołany już do tablicy Rybson dominował na scenie League of Legends. Mimo że w 2023 roku aż ośmiokrotnie kończył miesiąc na pozycji lidera obejrzanych godzin, tak początki minionych 365 dni nie były wcale takie oczywiste. W styczniu królował Maksymilian “Vystozky” Wysocki, w lutym Jakub “Cinkrof” Rokicki, w marcu Rybson, w kwietniu ponownie Vysotzky, a w maju Xayoo. Dopiero od czerwca rozpoczęła się całkowita dominacja w wykonaniu Gębicza, który w sumie osiem razy był najlepszy. 

W CS-ie nie mogło być inaczej, mistrzem profesor

Nikogo specjalnie nie powinien zdziwić fakt, że najczęściej miesiące na pierwszym miejscu w kategorii obejrzanych godzin kończył Izak. Takich w sumie było osiem. Swoją działalność trzykrotnie zaznaczył także polskojęzyczny kanał ESL CS, który w lutym, sierpniu i wrześniu był najlepszy. Jedynym indywidualnym twórcą, który dał o sobie znać był Jakub “Merghani” Rokicki, a mowa tu konkretnie o czerwcu.