Respawn.pl

Xayoo i Izak królami Twitcha w grudniu

Autor: Krzysztof Sarna
Xayoo

Za nami ostatni miesiąc 2023 roku, a to oznacza, że należy przyjrzeć się polskiemu Twitchowi w grudniu. Bez wątpienia królami wiodącej platformy do nadawania na żywo przede wszystkim gier myli Marcin “Xayoo” Majkut oraz Piotr “Izak” Skowyrski. Nie zawiodła jednak Katarzyna “Kasix” Paciorek, która po raz kolejny była najlepsza wśród przedstawicielek płci pięknej. Zestawienie przygotowała platforma STREAMERZY.PL.

Xayoo zdeklasował resztę stawki

Zanim jednak przejdziemy do ogólnego zestawienia, to tradycyjnie zatrzymamy się przy żeńskiej scenie Twitcha. W jej przypadku jak zazwyczaj miało to miejsce w 2023 roku najlepsza okazała się Kasix. W ostatnim miesiącu 2023 roku zanotowała ona 132 293 obejrzane godziny. Była także najlepsza pod względem największej liczby widzów, bowiem w szczytowym momencie na jej transmisji znalazło się w sumie 4219 widzów. Średnia liczba widzów? Również Kasix. Zazwyczaj oglądało ją 1685 osób. Pod względem obejrzanych godzin na drugim miejscu znalazła się Angelika “Angela35” Adamczuk, a na trzecim Karolina “Nieuczesana” Brodnicka. Taka sama kolejność miała miejsce za listopad. 

Ranking TOP10 streamerek z grudnia prezentuje się następująco:

kob

fot. STREAMERZY.PL

W ogólnym zestawieniu natomiast równych sobie nie miał Xayoo, który jako jedyny przebił barierę miliona obejrzanych godzin. Wiodąca persona ekipy Xayoo Industries uzbierała łącznie 1 234 004 godziny, ale nie ma się przesadnie czemu dziwić, wszak wielki szum w Internecie wywołała gala organizowana przez Majkuta, Bita Śmietanka 2. W szczytowym momencie transmisji 26-latek zgromadził aż 109 426 osób, a średnia publiczność na jego lajwach wyniosła 30 098. Na podium natomiast zameldowali się jeszcze Witold “Gucio” Tadzikiewicz wraz z Franciszkiem “Franiem” Rusieckim.

Ranking TOP10 streamerów z grudnia prezentuje się następująco:

ogl

fot. STREAMERZY.PL

Jak zwykle nie można pominąć sceny League of Legends, na której ponownie wręcz wyjadacz, bo tak należy go określić – Artur “Rybson” Gębicz nie pozostawił złudzeń i zakończył miesiąc na tronie. Wypracował on 607 851 obejrzanych godzin, gromadząc zazwyczaj po 2851 osób. W peaku jego poczynania obserwowało łącznie 13 860 osób. Druga lokata należała do wywołanego już do tablicy Xayoo, natomiast na najniższym stopniu podium znalazł się Damian “Nervarien” Ziaja. Zarówno kategoria największej liczby widzów, jak i średniej liczby widzów w grudniu należały do Majkuta. 

Ranking TOP10 streamerów z grudnia pod względem League of Legends prezentuje się następująco:

ll

fot. STREAMERZY.PL

Na scenie Counter-Strike’a natomiast prym w grudniu wiódł Izak, który znacznie odjechał reszcie stawki w kontekście obejrzanych godzin. Mówimy tu dokładnie o wyniku 93 724. Weteran CS-a średnio na swoje transmisje podczas grania w tytuł od Valve przyciągał 6624 osoby. Średnia publika to natomiast 2022 osoby. Na drugiej lokacie uplasował się Damian “Pevor” Kozioł, z kolei trzeci był Dawid “MrDzinold” Rzeźnik. 

Ranking TOP10 streamerów z grudnia pod względem CS2 prezentuje się następująco:

cs

fot. STREAMERZY.PL

CZYTAJ TAKŻE: STYKO ujawnia swoje zarobki za 2023 rok