Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 14. NertZ

Autor: Krzysztof Sarna
NertZ

Wielkimi krokami zbliżamy się od odsłonięcia pierwszych kart najlepszych dziesięciu zawodników 2023 roku według redakcji HLTV. Zanim jednak dojdziemy do ściśle elitarnego grona, przyglądamy się graczom już nie z najlepszej dwudziestki, a piętnastki. 14. indywidualną siłą świata okazał się Guy “NertZ” Iluz.

NertZ 14. najlepszym graczem 2023 roku

Dla Izraelskiego gracza to debiut w plebiscycie najlepszych dwudziestu graczy roku organizowanego przez portal HLTV. Iluz przez zdecydowaną większość 2023 roku przywdziewał barwy ENCE, do którego trafił z Endpoint dokładnie 16 lutego. 17 grudnia natomiast zdecydował się na przejście do Heroic. To jednak za czasów gry w fińskiej organizacji “liznął” światowego Counter-Strike’a sięgając po mistrzostwo IEM Dallas, wicemistrzostwo IEM Cologne i Gamers8, a także docierając do półfinału 17. oraz 18. sezonu ESL Pro League, CS Asia Championships oraz Elisa Masters Espoo. Można zatem rzec, że 24-latek praktycznie nieustannie liczył się w walce o najwyższe cele, chociaż zaledwie jedno trofeum może wywoływać niedosyt.

Zawodnik Heroic zainkasował cztery nagrody EVP za następujące turnieje: Gamers8, 18. sezon ESL Pro League, IEM Dallas oraz CS Asia Championships.

CZYTAJ TAKŻE: Kto rządził i dzielił na polskim Twitchu w 2023 roku?

NertZ indywidualnie prezentował solidną formę. Jego rating wyniósł 1.15, a na rundę średnio zadawał 78.7 obrażeń. Z wartych wyróżnienia statystyk należy wskazać na procent map, na których osiągnął rating 1.30, a tych było 36,3%, co sprawiło, że Izraelczyk zajął 5. miejsce w tej kategorii. Był także szósty pod względem ratingu po stronie terrorystów, mowa tu o 1.15 oraz wygranych clutchach, w których górował 52 razy.

Prognoza Nertza na 2024 rok to Paavo “podi” Heiskanen, który aktualnie występuje w akademii ENCE. W 2023 roku osiągnął rating 1.18. Natomiast na dwunastu rozegranych mapach podczas CCT Central Europe Series 8 jego ocena wyniosła 1.26.      – Od chwili kiedy z nim rozmawiałem, zobaczyłem dojrzałą osobę, która chce wejść na wyższy poziom i wierzę, że podi ma umiejętności, aby być tutaj za kilka lat. Zespoły powinny mieć go na oku – powiedział 14. najlepszy gracz 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

14. Guy “NertZ” Iluz (Od grudnia Heroic, reszta 2023 roku: ENCE)

15. Jakob “jabbi” Nygaard (Od końca listopada Astralis, reszta 2023 roku: Heroic)

16. Benjamin “blameF” Bremer (Astralis)

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).