Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 16. blameF

Autor: Krzysztof Sarna
blameF

Już tylko jeden dzień dzieli nas od wkroczenia do grona piętnastu najlepszych graczy 2023 roku według redakcji HLTV. Zanim jednak do tego dojdzie, warto przyjrzeć się 16. lokacie, na której uplasował się Benjamin “blameF” Bremer, który rokrocznie potwierdza swoją klasę. 

blameF swoje od lat

Duńczyk w kontekście 2023 roku może mówić jedynie o powodzeniu w kontekście dyspozycji indywidualnej. Jeśli chodzi o osiągnięcia drużynowe, wraz z Astralis to na próżno mówić tu o wielkim szczęściu. Skandynaw dotarł do półfinału IEM Cologne oraz CS Asia Championships i na tym zasadniczo kończą się osiągnięcia wraz ze swoimi kolegami w kwestii minionych 365 dni.

26-latek może być jednak dumny z samego siebie, a to dlatego, że czwarty rok z rzędu znalazł się w gronie najlepszych dwudziestu graczy świata. 2023 rok był jednak najsłabszy względem minionych, bowiem w 2020 roku Bremer został okrzyknięty 6. najlepszym graczem, w 2021. był 13., a w 2022 roku uplasował się na 12. pozycji. Niemniej jednak zawodnik ze Skandynawii nadal utrzymuje poziom globalnej czołówki.

CZYTAJ TAKŻE: Powrót po prawie roku! CeRq trzecim graczem BLEED

W 2023 roku osiągnął on rating 1.20, co jest trzecim najlepszym wynikiem na świecie! Średnio na rundę zadawał 82.8 obrażeń, co również stanowi 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Ponadto blameF był również trzeci pod względem obrażeń z granatu zaczepnego na rundę – 7.98. Na tym nie kończymy, wszak reprezentant Astralis był drugi w kategorii ratingu po stronie antyterrorystów, aż 1.29, a także w procencie map z ratingiem 0.85+, tych był bowiem 93,9%. 

Bardzo ciekawie, interesująco, wręcz pasjonująco jest w prognozie gracza na 2024 rok. Bremer wskazał na Polaka, Kacpra “xKacpersky’ego” Gabarę, który na obecną chwilę ma zaledwie dziewięć zarejestrowanych map na portalu HLTV. 17-letni Polak miał okazję niedawno zagrać z Duńczykiem na FACEIT i najwidoczniej musiał zwrócić uwagę zawodnika pochodzącego ze Skandynawii. Gabara chociażby 30 października minionego roku pełnił rolę zmiennika w szeregach Permitty, wygrywając z JANO 2:1 i ulegając Project G 1:2. Osiągnął rating wynoszący 1.09. To gracz ze świetną mechaniką. Wydaje się, że bardzo poważnie podchodzi do CS-a i ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość, jeśli nadal będzie w siebie wierzył – powiedział 16. najlepszy gracz 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

16. Benjamin “blameF” Bremer (Astralis)

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).