Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 17. Magisk

Autor: Krzysztof Sarna
Magisk

Plebiscyt dwudziestu najlepszych graczy 2023 roku wedle redakcji HLTV zdecydowanie nabiera rumieńców. Poznaliśmy siedemnastą indywidualną siłę zmierzającego wielkimi krokami do końca roku. Na niej uplasował się Emil “Magisk” Reif, który podobnie jak większość ogłoszonych już zawodników zdecydował się na zmianę barw klubowych.

Magisk po raz piąty

Duńczyk po raz piąty w swojej dotychczasowej karierze znalazł się w gronie najlepszych dwudziestu zawodników danego roku. Tym razem jest to jego najsłabszy wynik, bowiem w 2020 roku był 11. indywidualną siłą, podczas gdy rok wcześniej sprawował się najlepiej, co zwieńczone zostało 5. miejscem. 2018 rok to 7. lokata, natomiast w 2016 r. zajął 14. usytuowanie. Niemniej jednak podkreślić należy jedno. Skandynaw nadal liczy się w wielkim Counter-Strike’u.

W 2023 roku 25-latek wygrały trzy duże imprezy, w tym turniej rangi Majora. Mówimy tu konkretnie o następujących imprezach: Intel Extreme Masters Rio, BLAST.tv Major w Paryżu oraz Gamers8. Do tego należy jeszcze doliczyć finał BLAST Premier Spring Final oraz półfinał IEM Cologne. Duńczyk otrzymał trzy nagrody EVP za: Majora w Paryżu organizowanego przez BLAST-a, 18. sezon ESL Pro League i Gamers8.

CZYTAJ TAKŻE: Błachu zdobywcą ORLEN ePucharu Polski! Zawodnik Betclic Apogee zagra w reprezentacji

Pod kątem indywidualnym wspomnieć natomiast należy o ratingu. Ten wyniósł 1.12, co jest osiemnastym najlepszym wynikiem na świecie. Reif średnio na rundę zadawał 77.6 obrażeń, wypracował KAST na poziomie 74,1% (10. najlepszy rezultat w tej kategorii czy Impact 1.06. Warto także wspomnieć, że Magisk okazał się 10. w ratingu z rund pistoletowych – 1.22 oraz w obrażeniach z granatów na rundę, a tych było 6.89. 

Reif w połowie grudnia bieżącego roku,  bo dokładnie 16 grudnia po prawie dwóch latach zamienił Team Vitality na Team Falcons. Do debiutu dojdzie jednak w 2024 roku.

Zazwyczaj zawodnicy z najlepszej dwudziestki danego roku jako odważną prognozę gracza na 2024 rok wskazują tych, których znają i najczęściej są to persony z tego samego kraju. Nie inaczej jest w przypadku Magiska, który wywołał do tablicy Alexandra “Altekza” Givskova. 20-letni Duńczyk przywdziewa aktualnie barwy Preasy. Givskov przez ponad dwa lata prezentował barwy Astralis Talent, z przerwą na dwumiesięczny angaż w głównej sekcji tej organizacji. Od 28 lipca 2023 roku jest częścią Preasy, z którym wygrał CCT Online Finals #4 oraz 12. sezon European Pro League. – Wiem, że przeszedł do Astralis i miał szansę. Myślę jednak, że przejście od 0 do 100 był dla niego bardzo nierealne, a sam zespół też nie radził sobie najlepiej. Sądzę więc, że mając wokół siebie odpowiednich graczy, może się rozwijać i robić wspaniałe rzeczy w przyszłości – mówił 17. najlepszy gracz 2023 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).