Respawn.pl

Strona główna » Najlepsza albańska drużyna CS:GO z problemami! Odeszło dwóch graczy

Najlepsza albańska drużyna CS:GO z problemami! Odeszło dwóch graczy

Autor: Marcin Kapusta

Albański superteam BLINK zakończył współpracę z dwoma graczami CS:GO na cztery dni przed startem zmagań w 40. sezonie ESL Challenger League!

Bałkańska organizacja nie dogadała się z Rigonem “rigoNem” Gashim oraz Senerem “SENER1” Mahmutim w sprawach kontraktowych. Rozstanie wywołało spore zaskoczenie wśród regionalnej społeczności, ponieważ drużyna zaliczała ciągły progres i pięła się w rankingowych szczeblach. Ponadto już za cztery dni ma stawić się na serwerze w ramach 40. sezonu ESL Challenger League.

Dziękujemy SENER1 za razem spędzony czas w Teamie BLINK. Niestety nie doszliśmy do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy, a nam bardzo zależało, by nadal grać razem. Niemniej ten okres był obfity w radosne chwile i liczne sukcesy. Życzymy mu powodzenia w jego dalszych przedsięwzięciach. My z kolei będziemy kontynuować pracę nad misją przekształcania indywidualnych talentów w zwycięskie zespoły.” – stwierdzili przedstawiciele BLINK.

SENER1 zasilił szeregi albańskiej organizacji w kwietniu 2020 roku, natomiast rigoN zaledwie pięć miesięcy temu. Dołączenie Szwajcara spowodowało, że BLINK stało się znaczą siłą na CS-owej mapie świata. W krótkim czasie drużyna zwyciężyła dwa turnieje z serii ESEA Cash Cup, wywalczyła wicemistrzostwo drugiego sezonu Gjirafa50 Masters League, dotarła do półfinału Pinnacle Fall Series 3 oraz zajęła trzecie miejsce podczas 38. sezonu ESEA Premier. W szczytowym momencie okupowała 23. lokatę w światowym rankingu HLTV, będąc tym samym najwyżej notowanym albańskim zespołem w historii strzelanki Valve.

Nie jestem już częścią BLINK. Osiągnęliśmy naprawdę spektakularne wyniki i chcieliśmy kontynuować naszą passę, ale niestety mój kontrakt nie został przedłużony (pozostali gracze nadal są związani umową). Z tego też względu szukam innych możliwości. Zainteresowanych proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.” – napisali rigoN i SENER1 w bliźniaczo podobnym oświadczeniu.

Aktualny skład BLINK wygląda następująco:

  •  Flatron “juanflatroo” Halimi
  •  Dionis “sinnopsyy” Budeci
  •  Genc “gxx” Kolgeci
  •  Klesti “stikle-“ Kola (trener)