Respawn.pl

Najważniejsze zmiany w CS:GO w 2022 roku

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO Counter-Strike

Rok 2022 już za nami, więc pora na małe podsumowanie. Dla CS:GO ubiegły rok nie był obfity, jeżeli chodzi o liczne zmiany w grze, lecz kilka z nich zmieniło obraz gry.

27 aktualizacji pojawiło się do CS:GO w zakończonym już 2022 roku. Niestety nie wiele z nich miało duży wpływ na rozgrywkę i tak naprawdę, gra nie wiele się zmieniła. Najważniejsze zmiany według redaktorów portalu przedstawione są poniżej w kolejności chronologicznej.

Rok rozpoczęliśmy z nową skrzynią CS:GO Sny i Koszmary – 21 Stycznia

Rok 2022 rozpoczęliśmy łagodnie, bo z nową skrzynką Sny i Koszmary. Do gry trafiło siedemnaście nowych skinów, poprawiono model diamentowej odznaki Riptide oraz mapę Insertion 2. Nie ma co ukrywać, jaka pierwsza aktualizacja, taki cały rok, w którym, nie działo się wiele.  Więcej o tej aktualizacji przeczytacie tutaj.

update CS:GOM4A1-S osłabione, Ancient ponownie ze zmianami – 15 czerwca

No i tak naprawdę pół roku przeleciało bez żadnej ważnej aktualizacji w grze. Dopiero w połowie roku Valve postanowiło przygotować dla fanów M4A1-S niespodziankę, bo zmniejszenie magazynku do 20, ale zwiększenie rezerwy naboi do 80. Zmniejszenie naboi spowodowało powrót sporej części graczy do M4A4. To jednak nie koniec zmian, bo do gry zawitały ważne poprawki i zmiany między innymi na Ancient. Więcej o tej aktualizacji przeczytacie tutaj.

08 m4a1sKolejna skrzynka od społeczności – 1 Lipca 

W lipcu Valve postanowiło wrócić do stycznia i ponownie wrzucić do gry nową skrzynkę. Tym razem ponownie do gry trafiły skiny od społeczności schowane w pojemniku Recoil. Siedemnaście nowych skinów byłoby jedynym wartym odnotowania dodatkiem, gdyby nie dodanie wsparcia dla serwerów dedykowanych społeczności, dzięki którym łatwiej mogliśmy uruchamiać niestandardowe tryby. Więcej o tej aktualizacji przeczytacie tutaj. 

Recoil

fot. Valve

Zmiany w trybie rankingowym CS:GO – 2 Sierpnia

Takiego ruchu ze strony Valve mało kto się spodziewał. Zmiany w trybie rankingowym spowodowały usunięcie aktualnych zdobytych przez nas rang w CS:GO, które wymagały nowej kalibracji i wygrania jednego meczu. Zmiany w algorytmie miały pomóc w doborze rang w grze, a co z tego wyszło? Ciężko określić, wciąż wielu graczy narzeka na nieuczciwe dobieranie no i oczywiście cheaterów. Valve w tej aktualizacji dodało także notkę, w której informuje – Większość z Was zauważy zmianę w swojej randze, ale niektórzy z Was mogą uznać, że już byliście we właściwym miejscu. Więcej o tej aktualizacji możecie przeczytać tutaj.

rangi csgoPowrót Tuscana i urodzinowe naklejki – 17 sierpnia

W sierpniu zdecydowanie wokół CS:GO działo się najwięcej, ze względu na dziesiąte urodziny. Dwie ważne aktualizacje trafiły do gry, w tym długo wyczekiwana mapa – Tuscan. Plansza znana z CS’a 1.6 po długich zapowiedziach dodana została wreszcie do produkcji od Valve, jednak nie została rzucona na głęboką wodę. Z okazji urodzin producent gry nie zaszalał i oprócz mapy dorzucił do gry kapsułkę z naklejkami urodzinowymi. Więcej o tej aktualizacji przeczytacie tutaj.

CS:GO

Fot. CS:GO

Anubis za Dusta II, osłabienie AWP i M4A1-S – 18 listopada

Ostatnia ważna aktualizacja w CS:GO miała miejsce w połowie listopada. Trzeba przyznać, że to właśnie 18 listopada do gry trafiły najbardziej niespodziewane zmiany. Usunięcie kultowego Dusta II i wrzucenie w jego miejsce Anubisa tak naprawdę zszokowało wszystkich, bo nikt się nie spodziewał, że to właśnie ta plansza wkroczy do turniejowej puli map. Do wyboru Valve miało przecież jeszcze między innymi Cache, który zawsze cieszył się dużą popularnością wśród graczy. Na dodatek zmniejszenie rozmiaru magazynku w AWP z 10 do 5 naboi i zmniejszenie obrażeń M4A1-S ze względu na dystans utrudniło grę snajperom i wciąż fanom M4 z tłumikiem. Więcej o tej aktualizacji przeczytacie tutaj.

dust2