Respawn.pl

Następny major w listopadzie?

Autor: Sergiusz Lelakowski

W tym miesiącu byliśmy świadkami ESL One Cologne 2016 – drugiego w tym roku turnieju rangi major. Valve przyzwyczaiło nas do trzech dużych imprez odbywających się zazwyczaj w marcu, sierpniu i listopadzie. Który turniej otrzyma wsparcie od Valve pod koniec tego roku?

Źródło bliskie ESL mówi, że esportowy gigant prowadzi właśnie rozmowy z producentem gry – Valve. Z naszych informacji wynika, że popularny organizator rozgrywek chciałby, aby tytuł majora został nadany imprezie Intel Extreme Masters Oakland lub DreamHack Winter 2016 – obydwa eventy odbędą się w listopadzie.

DreamHack jeszcze nie ujawnił żadnych zaproszonych drużyn do turnieju, lecz aktualnie wiemy, że na IEM Oakland pojawią się trzy legendarne zespoły – SK Gaming, Team Liquid i Virtus.pro. The Oracle Arena, miejsce w którym będzie rozgrywany finał Intel Extreme Masters, jest w stanie pomieścić 19 596 osób. Ilość miejsc jest mniejsza niż w Elmia Exhibition and Convention Centre, w której będzie rozgrywany DreamHack Winter. Szwedzka budowla może zmieścić nawet do 21 600 widzów.

Za DreamHack Winter przepowiadają również poprzednie majory organizowane w okresie jesienno-zimowym. Ostatni event w roku zawsze był organizowany pod szyldem DreamHacka – DreamHack Winter 2013, DreamHack Winter 2014 oraz DreamHack Open Cluj-Napoca 2015.

Niebawem powinna pojawić się oficjalna informacja od wyznaczonego organizatora turnieju. Dla przypomnienia – w walce o majora bierze udział Major League Gaming, który zajmował się pierwszym tegorocznym eventem, czyli MLG: Columbus.