Respawn.pl

Wielki awans Natus Vincere i Eternal Fire w rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna
Natus Vincere

25% 2024 roku już za nami. Wchodzimy w jego czwarty miesiąc, a więc kwiecień. Już pierwszego dnia tego miesiąca doszło do aktualizacji światowego rankingu HLTV, świeżo po zakończeniu zmagań w ramach PGL Majora w Kopenhadze. Za najważniejsze zmiany w najlepszej dziesiątce należy uznać duże awanse Natus Vincere oraz Eternal Fire.

Natus Vincere wygrywa Majora i melduje się w TOP2 rankingu HLTV

Natus Vincere stosunkowo niespodziewanie sięgnęło po mistrzostwo pierwszego w historii Counter-Strike’a 2 Majora. Organizacja z Ukrainy przed finałową batalią z FaZe Clanem stawiana była w roli underdoga, tymczasem po pełnej serii to ona cieszyła się ze wznoszenia trofeum w górę. Tym samym Na’Vi awansował na 2. miejsce w światowym rankingu HLTV, awansując zarazem o cztery miejsca. O jedną lokatę spadły natomiast Team Spirit i Team Vitality, a o dwie MOUZ. Do grona TOP10 dzięki dobremu występowi na turnieju wspieranym przez Valve zawitało Eternal Fire, które aktualnie plasuje się na 8. lokacie. O jedno miejsce niżej zajmują względem minionego poniedziałku Virtus.pro i Team Falcons, który jest na wylocie z grona TOP10. Wyleciało z niego z kolei HEROIC, a na 12. miejsce zleciało ENCE.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Natus Vincere (+4)
 3. Team Spirit (-1)
 4. Team Vitality (-1)
 5. G2 Esports
 6. MOUZ (-2)
 7. Cloud9
 8. Eternal Fire (+4)
 9. Virtus.pro (-1)
 10. Team Falcons (-1)

CZYTAJ TAKŻE: IZAK NOKAUTUJE KONKURENCJĘ NA TWITCHU W MARCU!

Z kolei nad Wisłą, w gronie siedmiu najlepszych drużyn przeważały w znacznym stopniu spadki. ENCE spadło o jedno miejsce, z kolei Rebels aż o osiem, na dobre oddalając się od grona TOP30. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Permitta oraz Enterprise zleciały w dół odpowiednio o dwie i cztery pozycje. Jedynym zespołem z grona TOP7 Polski, który awansował, okazał się brazylijski luz, wspinając się o dziewięć pozycji. PGE Turów Zgorzelec to z kolei jedyna formacja, która utrzymała usytuowanie sprzed tygodnia. Natomiast przedstawicielki płci pięknej z NAVI Javelins spadły o jedną posadę, na 168.

Najlepsza siódemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 12. ENCE (-1)
 • 42. Rebels (-8)
 • 63. Permitta (-2)
 • 64. Enterprise (-4)
 • 79. brazylijski luz (+9)
 • 148. PGE Turów Zgorzelec
 • 168. NAVI Javelins (-1)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 8 kwietnia.