Respawn.pl

Natus Vincere melduje się w finale grupy B BLAST Premier Fall Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Znamy już obsadę drugiego grupowego finału BLAST Premier Fall Groups. Drugim uczestnikiem w grupie B stało się Natus Vincere, które pokonało BIG. Mateusz “mantuu” Wilczewski i spółka robili, co mogli, ale to nie wystarczyło na Na’Vi, które nie pozwoliło sobie wydrzeć nawet mapy.

Natus Vincere w finale grupy B, BIG w Knockout Stage

Na’Vi po przeprowadzonych trzech zmianach w swoim składzie wcale nie wygląda źle. Do tej pory na trzy rozegrane spotkania przegrało jedno i to tylko przeciwko Heroic, które jest przecież liderem światowego rankingu HLTV. Dzięki dostaniu się do finału grupy B ukraińska organizacja stanie przed okazją zrewanżowania się Duńczykom.

Zawody rozpoczęły się od Ancienta wybranego przez Mateusza “mantuu” Wilczewskiego i jego kolegów. Pierwotnie przyszło im rywalizować w ataku, ale na swoim koncie zanotowali zaledwie cztery oczka, co stawiało ich w wymagającej sytuacji po powrocie do rywalizacji. Po przerwie jednak wygrali pięć odsłon, przegrywając w międzyczasie w dwóch, tak więc ewentualny kontakt zaczął być realny (9:13). Chwilę później Na’Vi jednak wszystko wyjaśniło i objęło prowadzenie w całym starciu, triumfując do jedenastu. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Na Mirage’u ponownie to ukraińska organizacja od samego początku narzucała tempo, co raz jeszcze skończyło się wynikiem 11:4 po pierwszej części. W momencie, kiedy Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy przeszli do defensywy, wygrali rundę pistoletową i wygrywali już 12:4. Wreszcie jednak ocknęła się organizacja zza naszej zachodniej granicy, która zdobyła pięć oczek z rzędu. Niewiele miało się to jednak do tego, gdy Na’Vi dopisało kolejne dwa punkty (14:9). BIG mimo wszystko nie odpuszczało i traciło do rywala tylko jedną odsłonę (13:14). W pasjonującej końcówce doszło do wymiany runda za rundę, na której korzystniej wyszli podopieczni Andreya “B1d3’a” Gorodenskiy’ego.

Natus Vincere 2:0 BIG – Ancient 16:11, Mirage 16:14

W finale grupy B dojdzie do wielkiego rewanżu pomiędzy Heroic a Natus Vincere. BIG natomiast spadło do Knockout Stage, gdzie w pierwszej rundzie zagra z OG Esports.