Respawn.pl

Strona główna » Natus Vincere miażdży FaZe w ćwierćfinale BLAST Premier Spring Final! ENCE poza turniejem

Natus Vincere miażdży FaZe w ćwierćfinale BLAST Premier Spring Final! ENCE poza turniejem

Autor: Krzysztof Sarna

Powiedzieć, że w pierwszym dniu play-offów BLAST Premier Spring Final nic się nie działo, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Natus Vincere pokonało aktualnie najlepszą formację na świecie i zameldowało się w półfinale zawodów. Doszło do sporego zaskoczenia, ponieważ ENCE odpadło po tym, jak uległo na dwóch mapach Teamowi Vitality.

Jeszcze przed rozpoczęciem fazy play-off wspominaliśmy, że wielkim hitem jest spotkanie pomiędzy FaZe Clanem, a Natus Vincere. W końcu obserwowaliśmy konfrontację pomiędzy pierwszą a trzecią drużyną świata, które prezentują naprawdę dobry poziom gry. Jednakże dzisiejsze spotkanie naprawdę rozczarowało chyba każdego, poza samymi graczami Na’Vi i kibicami tej drużyny. Konfrontacja rozpoczęła się na Duście, którego wybrali gracze z regionu CIS i był to bardzo dobry wybór, ponieważ Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy wygrali ją rezultatem 16:6. O Inferno nawet nie ma co mówić, ponieważ ukraińsko-rosyjski kolektyw uległ tylko w jednej odsłonie, dzięki czemu bardzo szybko zamknął kwestię ćwierćfinału. W półfinale Natus Vincere spotka się z OG Esports, a więc dojdzie do rewanżu za mecz otwarcia. 

CZYTAJ TAKŻE: Bagietka Michael wyzerował koncentrat malinowy na konferencji PRIME MMA

Do niespodzianki doszło w drugiej potyczce, w której “Ośmiorniczki” uległy Teamowi Vitality. Jeszcze przed startem tego spotkania mało kto zakładałby, że to właśnie organizacja znad Sekwany okaże się lepsza i będzie się cieszyć spotkaniem premiowanym finałem. Bój rozpoczął się od Overpassa, którego wybrali Mathieu “ZywOo” Herbaut i jego koledzy. Wygrana co prawda nie przyszła łatwo, ale też i nie za trudno, ponieważ ósma formacja świata wygrała do dziesięciu. O wiele więcej działo się na Nuke’u, bowiem Olek “hades” Miśkiewicz i spółka wygrywali 15:12 i byliśmy niemal pewni, że ujrzymy trzecią arenę. W praktyce jednak Vitality doprowadziło do dogrywki i w niej przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak więc w 1/2 finału dojdzie do kolejnego rewanżu, bo organizacja z Francji spotka się z G2 Esports. 

Piątkowe wyniki BLAST Premier Spring Final prezentują się następująco:

FaZe Clan 0:2 Natus Vincere – Dust2 6:16, Inferno 1:16

Team Vitality 2:0 ENCE – Overpass 16:10, Nuke 19:17

Więcej informacji na temat turnieju Pinnacle Cup Championship 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej