Respawn.pl

Natus Vincere nie zagra na BLAST Premier Spring Final! Complexity w zamian

Autor: Krzysztof Sarna
s1mple

Na horyzoncie kolejne turnieje Counter-Strike’a: Global Offensive. Problemy jednak pozostają te same niezmiennie od kilku lat. Na nadchodzącym BLAST Premier Spring Final zabraknie Natus Vincere, które zostanie zastąpione przez Complexity Gaming. Z pewnością sporo czytelników już z samego wstępu może domyślić się, jakiej natury jest to sprawa.

Bez Natus Vincere na BLAST Premier Spring Final

Bezsprzecznie brak czwartej siły świata, bo takie aktualnie miejsce w światowym rankingu HLTV zajmuje Natus Vincere, jest sporą stratą dla turnieju. Zastąpienie ukraińsko-rosyjskiego kolektywu dopiero 24. drużyną światowego rankingu HLTV z pewnością przełoży się na obniżenie poziomu oraz jakości zawodów. Jednakże pewnych kwestii nie da się pominąć…

Na’Vi nie wystąpi na BLAST Premier Spring Final, ponieważ boryka się z problemami wizowymi. Który to już przypadek? Z pewnością nie zaliczymy. W tym przypadku jednakże problemem mogą być Rosyjscy zawodnicy, a jak dobrze wiemy, ci nie tylko mają problem z uzyskaniem wizy do Stanów Zjednoczonych, ale również i innych państw z powodu trwającej już ponad rok rosyjskiej agresji na Ukrainie. Przypomnijmy, że zawody odbędą się w Waszyngtonie. 

CZYTAJ TAKŻE: HIT! JOANNA JĘDRZEJCZYK DOŁĄCZA DO ANONYMO

Przed Complexity z pewnością niełatwe zadanie, ponieważ aż pięć ekip to ekipy z najlepszej dziesiątki światowego rankingu HLTV. Na papierze “Biała Gwiazda” wyprzedza jedynie Astralis oraz Imperial. Jednakże dobrą rozgrzewką przed tymi zawodami może być IEM Dallas. Michael “Grim” Wince i jego kompani również wezmą udział w tych rozgrywkach.

Lista uczestników turnieju BLAST Premier Spring Final 2023 prezentuje się następująco:

  • Team Vitality
  • Heroic
  • FaZe Clan
  • Cloud9
  • G2 Esports
  • Complexity Gaming
  • Astralis
  • Imperial

BLAST Premier Spring Final 2023 odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Osiem ekip powalczy o nagrody z łącznej puli 425 tysięcy dolarów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ zwycięzca zakwalifikuje się na BLAST Premier World Final. Zawody te zostaną rozegrane w połowie grudnia.