Respawn.pl

HIT! JOANNA JĘDRZEJCZYK DOŁĄCZA DO ANONYMO

Autor: Krzysztof Sarna

Ta informacja bezsprzecznie zawładnęła nie tylko polskim, ale i zagranicznym esportem. Anonymo Esports wzbogaciło się o kolejnego inwestora i tym razem rozpoznawalnego na całym świecie. Joanna Jędrzejczyk, która jest byłą mistrzynią UFC, cieszy się uznaniem na całym kontynencie. Polka postanowiła stać się inwestorką Anonymo Esports.

Kolejny inwestor ze świata tradycyjnego sportu – Joanna Jędrzejczyk

Tego typu wieści nie widzi się ani nie czyta codziennie, tak więc jest to wielka chwila. W miniony wtorek oficjalnie ogłoszono, że Joanna Jędrzejczyk staje się inwestorką Anonymo Esports. To zresztą nie pierwsza persona ze świata tradycyjnego sportu, ponieważ jeszcze niedawno wspominano o dołączeniu Jana Bednarka z Southampton, Karola Linettego z Torino i Tymoteusza Puchacza, który reprezentuje barwy Panathinaikosu. Wszyscy trzej to oczywiście reprezentanci Polski w piłce nożnej. 

CZYTAJ TAKŻE: f0rest zagra dla fnatic!

Tak więc tym bardziej cieszy, że rodzina inwestorów poszerza się o tak wybitne postaci, które już wiele osiągnęły w sporcie na arenie międzynarodowej. W przypadku piłkarzy z pewnością sporo jeszcze przed nimi. Jeśli chodzi natomiast o Jędrzejczyk, to swoje najlepsze lata, przynajmniej jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe ma już za sobą. Pięciokrotna obrończyni pasa mistrzowskiego Ultimate Fighting Championship dokładnie 11 czerwca ubiegłego roku po porażce w rewanżowej walce z Zhang Weili ogłosiła zakończenie kariery. 

– Kocham i szanuję rywalizację, dlatego podoba mi się charakter i duch esportu. Przez dwadzieścia lat kariery jako profesjonalny sportowiec nie miałam zbyt dużo czasu na realizację swoich pasji czy innych zainteresowań. Esport zawsze był gdzieś w moim życiu, chociaż godziny spędzane na sali uniemożliwiały mi granie przed komputerem. Cieszę się, że na tej sportowej emeryturze mam czas, aby aktywnie, fizycznie i duchowo być częścią grupy Anonymo, do której weszłam nie tylko jako influencerka, ale także jako jedna z inwestorów. Chcę propagować esport wśród kobiet, dzieci i młodzieży, ale również edukować je w zakresie mentalu prawdziwego mistrza, prawdziwego zwycięzcy, walki do końca i tego, jak ważne jest zadbanie o siebie jako człowiek – dieta, suplementacja czy trening fizycznie, który zdecydowanie przełoży się na finalne efekty w esporcie – mówiła Joanna Jędrzejczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Gracze 9INE pod lupą, czyli sprawdzamy statystyki z Majora

Poza Joanną Jędrzejczyk do organizacji dołączyła również marka BLIK, która stała się głównym partnerem kobiecej dywizji VALORANTA. Wiemy już, że odbędzie się konkurs, w ramach którego młode kobiety będą mogły wyjechać na bootcamp.

– Bardzo się cieszę, że wraz ze mną do Anonymo do organizacji dołącza marka BLIK, która zostaje głównym partnerem żeńskiej dywizji VALORANTA. Będziemy rozwijać sekcję dziewczyn, działać dla szerokiej społeczności fanów oraz pomagać dziewczynom marzącym o wejściu do świata esportu w realizacji ich marzeń. Chcę pokazać dziewczynom i nauczyć je, że warto walczyć do samego końca bez względu na to, kim jesteśmy, mamy możliwość osiągać sukcesy i realizować swoje marzenia na każdej płaszczyźnie. Pragnę, żeby kobiety swoim bytem walczyły ze stereotypami, że esport jest tylko dla mężczyzn, bo to nieprawda. W XXI wieku nie ma podziału na zawody męskie i żeńskie – kontynuowała zawodniczka MMA.