Respawn.pl

Strona główna » Natus Vincere zwycięzcą BLAST Premier Spring Final 2022!

Natus Vincere zwycięzcą BLAST Premier Spring Final 2022!

Autor: Aleksander Kurcoń

#Łatwo. Natus Vincere bez problemu wygrało niedzielny finał BLAST Premier Spring Final 2022. Ukraińcy pokonali 2:0 Team Vitality.

  • mini flag icon of Ukraine Natus Vincere 2:0 mini flag icon of France Team Vitality (Mirage 16:8, Overpass 16:5)

Pierwsze trofeum Vitality po zmianach w składzie? Nic z tych rzeczy! Natus Vincere szybko wybiło ten pomysł Francuzom i Duńczykom i wygrało bez problemu finał BLAST Premier Spring Final 2022.

Mecz rozpoczął się od wybranego przez Na’Vi Mirage’a. Zespół z regionu CIS szybko narzucił własne tempo i nie odpuszczał do samego końca. Po stronie francuskiej ewidentnie brakowało paliwa, które dostarczał osamotniony ZywOo z małą pomocą ze strony Magiska. To jednak zdecydowanie za mało na tak dysponowane Na’Vi, a szczególnie na s1mple’a, b1ta i Perfecto, którzy rozgrywali mecz na bardzo wysokim poziomie.

CZYTAJ TAKŻE: Jak to jest grać przeciwko s1mple’owi? Niesamowita akcja Ukraińca

Na Overpassie początkowo mogliśmy pomyśleć, że Vitality wraca do walki. W końcu francusko-duński zespół wygrał cztery pierwsze rundy i powoli się rozkręcał. Jednak jak szybko się zaczęło, tak się skończyło. Od 5. rundy na mapie istniało już tylko Na’Vi. Ekipa ze Wschodu zaczęła grać nawet jeszcze lepiej niż na Mirage’u, czego efektem był wynik na tablicy. Na’Vi wygrało 16 z 17 kolejnych rund i zmiażdżyło przeciwnika wynikiem 16:5.

Tym samym tytuł mistrza BLAST Premier Spring Final 2022 przypadł ekipie s1mple’a. Kijowska organizacja zgarnęła 200 tysięcy dolarów oraz prestiżowy bilet na BLAST Premier World Final 2022. Vitality musi pocieszyć się wygraniem 85 tysięcy dolarów. Cóż, pierwsze miejsce na turnieju dla odświeżonego składu ZywOo musi jeszcze poczekać. Tymczasem s1mple pokazał Francuzowi, kto jest obecnie zdecydowanym numerem 1 na świecie. Warto odnotować, że jest to pierwszy sukces Na’Vi po zmianie Boombl4 na sdy.