Respawn.pl

Na’Vi i ORKS debiutują w rankingu HLTV! Olbrzymi awans ThunderFlash

Autor: Krzysztof Sarna

Wrócił Counter-Strike: Global Offensive na najwyższym poziomie, to i wróciła większa ilość zmian w światowym rankingu HLTV. Natus Vincere po przerwie i zmianach w składzie zadebiutowało w zestawieniu wraz ORKS. Gigantycznym awansem może pochwalić się po najnowszej aktualizacji ThunderFlash.

Stary-nowy powrót Na’Vi, debiut ORKS – dzieje się w rankingu HLTV

Do pierwszej zmiany w czołowej dziesiątce światowego rankingu HLTV doszło na szóstym miejscu. GamerLegion mimo faktu, że nadal nie skompletowało swojego składu i ma dwa wakaty, poszło w górę. Również z awansu cieszyć się mogą reprezentanci Teamu Liquid, którzy z dziewiątej pozycji zawitali na siódmą. Straciło na tym Cloud9, które aktualnie oceniane jest na ósmą siłę świata. Minimalnie gorzej wygląda także sytuacja Apeks, które spadło na dziewiątą posadę.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Heroic
 2. Team Vitality
 3. FaZe CLan
 4. G2 Esports
 5. ENCE
 6. GamerLegion (+1)
 7. Team Liquid (+2)
 8. Cloud9 (-2)
 9. Apeks (-1)
 10. Virtus.pro

Nad Wisłą bez zmian najlepsze jest 9INE, które utrzymało dziewiętnastą pozycję sprzed tygodnia. Do zestawienia zawitało ORKS, które w minioną niedzielę wywalczyło awans do osiemnastego sezonu ESL Pro League i okupuje aktualnie 43. lokatę. Na 47. posadzie widnieje Anonymo Esports. Do czołowej setki zawitało ThunderFlash, które zanotowało gigantyczny awans, bo aż o 47 miejsc, co uczyniło je 71. siłą świata. Małe spadki, bo o jedno i cztery usytuowania odczuły los kogutos i PGE Turów Zgorzelec. Podobnie jak 9INE, Singularity również zachowało swoje miejsce z ubiegłego poniedziałku. W przypadku Jana “POLO” Polaka i spółki jest to 114. ustawienie. Grono najlepszych ośmiu drużyn Polski zamykają Panie z NAVI Javelins na 158. posadzie. Jest to gorsze usytuowanie o trzy lokacje względem minionych siedmiu dni. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 19. 9INE
 • 43. ORKS (Pojawienie się w rankingu)
 • 47. Anonymo Esports (+1)
 • 71. ThunderFlash (+47)
 • 84. los kogutos (-1)
 • 85. PGE Turów Zgorzelec (-4)
 • 114. Singularity 
 • 158. NAVI Javelins (-3)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 24 lipca.