Respawn.pl

NBK o kulisach rozstania z OG Esports!

Autor: Marcin Kapusta

Nathan “NBK” Schmitt w obszernym wywiadzie na łamach portalu 1pv.fr omówił wiele czynników, w tym m.in. rozstanie z OG Esports!

Francuz związany był z europejską formacją od grudnia 2019 roku. Pod jej  banderą wywalczył m.in. wicemistrzostwo drugiego sezonu FLASHPOINTA i IEM New York. W szczytowym momencie jego ekipa okupowała szóstą lokatę w światowym rankingu HLTV. Z czasem jednak wyniki drużyny stały się niezadowalające, przez co pod koniec lutego NBK trafił na rezerwę. Aktualnie dwukrotny triumfator Majora poszukuje nowego domu.

16 marca NBK udzielił obszernej rozmowy na łamach portalu 1pv.fr, w której poruszył wiele kwestii, w tym kulisy rozstania z OG. Przyznał, że miał inną wizję gry od pozostałych, ale nie dawano mu dojść do głosu. Z tego też względu jego relacja z prowadzącym zespołu, Aleksim “AleksimB” Virolainenem mocno się pogorszyła. Powiedział, że Issa “ISSAA” Murad również miał odmienne zdanie na temat gry, co mogło spowodować, że kilka dni temu został posadzony na rezerwie.

Zapytany o swoją przyszłość, 26-latek zanegował rzekome plotki o przejściu na VALORANTA i oświadczył, że zostanie przy Counter-Strike’u. W rozmowie zdradził, że chciałby zagrać w składzie z suNnym, kennyS-em oraz Niverą. Wszyscy Ci gracze są aktualnie wolnymi agentami, więc istnieje możliwość, że NBK pokusi się o zbudowanie nowej drużyny. W jego kręgu zainteresowań znajdują się również młodzi reprezentanci DBL PONEY, afroo i Djoko, którzy zaimponowali mu swoimi umiejętnościami indywidualnymi.

Pełna rozmowa z Nathanem w języku francuskim dostępna jest na kanale 1pv.fr na Twitchu.