Respawn.pl

NEO poza ESL Pro League! FaZe bez szans w meczu z Vitality

Autor: Krzysztof Sarna
NEO FaZe

Za nami jest już ćwierćfinałowa rywalizacja w ramach dziewiętnastego sezonu ESL Pro League. Znamy zatem najlepszą czwórkę turnieju rozgrywanego na Malcie. Zabraknie w niej podopiecznych Filip “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu, którzy sensacyjnie przegrali z Teamem Vitality. Na przestrzeni całego spotkania trzeba jasno powiedzieć, że organizacja ze Stanów Zjednoczonych nie miała praktycznie szans. 

NEO odpada z ESL Pro League

Dobiegły końca dwa kolejne i zarazem ostatnie ćwierćfinały dziewiętnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów. Tym samym znamy już najlepszą czwórkę całego wydarzenia. Znajduje się w niej Astralis, które pokonało w dwóch mapach Team Liquid. Tym samym organizacja ze Skandynawii udowodniła, że zajęcie przez nią 1. miejsca w swojej grupie nie było dziełem przypadku. Duńczycy wygrali najpierw na Inferno do dziewięciu, chociaż przegrywali 3:7. Z kolei na Overpassie sprawy miały się podobnie. Astralis grające w ataku wygrywało 1:0, by przegrywać 2:7. W ostateczności po jedenastu wygranych odsłonach z rzędu awans Nicolaia “device’a” Reedtza i spółki do półfinału stał się faktem.  Astralis w półfinale zmierzy się z Teamem Vitality.

CZYTAJ TAKŻE: Trwają zaawansowane prace nad Cache! Niebawem zawita do CS-a 2?

Nie ujrzymy żadnego polskiego trenera w półfinałach 19. sezonu ESL Pro League. Gracze trenera Kubskiego przegrali z Teamem Vitality 0:2. Jeszcze w porannej zapowiedzi jasno mówiliśmy i spodziewaliśmy się trudnej przeprawy dla FaZe Clanu, ale nie aż tak trudnej, jaka rzeczywiście miała miejsce. “Pszczoły” sprowadziły lidera światowego rankingu HLTV do parteru już na pierwszej, wybranej przez niego mapie, a więc Nuke’u. Finn “karrigan” Andersen i spółka przegrali aż 3:13. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie na Vertigo, na którym mimo tego, że przegrywali 0:3, wygrali pierwszą część 8:4. Jednakże przejście do obrony zakończyło dobrą passę podopiecznych NEO, którzy po przegranych czterech odsłonach z rzędu remisowali 8:8. Wysunęli się jeszcze na dwa oczka przewagi (10:8), ale był to absolutny koniec. FaZe było bezradne wobec ofensywy Vitality, przegrywając kolejnych pięć rund. Team Vitality w walce o finał zmierzy się z Astralis.

Wyniki drugich ćwierćfinałów 19. sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Astralis vs. Team Liquid 2:0 – Inferno 13:9, Overpass 13:7

Team Vitality vs. FaZe Clan 2:0 – Nuke 13:3, Vertigo 13:10

Polskojęzyczną transmisję z rozgrywek dziewiętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast wszystkie wyniki i ciekawostki znajdziecie na naszej stronie.

Więcej informacji o ESL Pro League S19!