Respawn.pl

NEO przed szansą na wygranie pierwszego Majora w CS2

Autor: Krzysztof Sarna
NEO FaZe

Ostatni dzień marca 2024 roku i zarazem ostatni dzień PGL Majora w Kopenhadze stanowiącego zarazem pierwszy turniej rangi Majora w Counter-Strike’u 2. Nie będzie brakować w ostatecznym rozdaniu polskiego akcentu, ponieważ podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego zawojują o trofeum wraz z graczami Natus Vincere.

Gracze NEO i Natus Vincere w wielkim finale Majora – no to gramy!

Po długim okresie i szumie związanym z PGL Majorem w stolicy Danii, poczynając od turniejów RMR, przechodząc przez dwie fazy Majora, a także ćwierćfinały i półfinały dobrnęliśmy do tego dnia, w którym rozegra się ostatnie i zarazem decydujące spotkanie pierwszego w historii Majora w CS2. Nieustannie cieszymy się, że jedna z polskich legend będzie mieć szansę na podniesienie pucharu. 

O godzinie 20:00 wystartuje finał pierwszego Majora w CS2. Na serwerze dojdzie do spotkania FaZe Clanu oraz Natus Vincere. O ile organizacji ze Stanów Zjednoczonych moglibyśmy się jak najbardziej spodziewać w wielkim finale, o tyle samego Na’Vi już niekoniecznie. Trzeba przyznać, że zespół ten to swego rodzaju czarny koń zawodów w stolicy Danii, minimalistycznie rzecz ujmując, bo koniec końców Natus Vincere zajmuje 6. miejsce w światowym rankingu HLTV. 

CZYTAJ TAKŻE: FaZe i NEO meldują się w wielkim finale Majora!

Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy byli już niemal na włosku, posiadając bilans 1-2 w fazie eliminacyjnej, a jednak wyszli z opresji obronną ręką. Lider notowania HLTV wydaje się, że najtrudniejszą przeprawę miał w ćwierćfinale, w którym to wyeliminował Team Spirit, triumfując 2:1. Tym samym wynikiem gracze NEO pokonali w półfinale Team Vitality.

Z kolei Aleksi “Aleksib” Virolainen i jego kompani w fazie eliminacyjnej mieli już bilans 2-0, by z awansu do fazy play-off cieszyć się dopiero po piątym starciu. Na’Vi w ćwierćfinale okazało się lepsze od Eternal Fire (2:0), a w półfinale od G2 Esports (2:1). 

CZYTAJ TAKŻE: Natus Vincere pokonuje G2 w półfinale PGL Major Copenhagen 2024

Oczekujemy wyrównanych zawodów, wszak jest to przecież finał pierwszego Majora w historii CS2. Dlatego też chcielibyśmy go zapamiętać na lata. Drużyny te spotkają się po raz pierwszy w 2024 roku. Ostatnia konfrontacja miała miejsce w połowie października ubiegłego roku podczas IEM Sydney 2023. Wówczas po pełnej serii lepsze okazało się FaZe. Również i tym razem to podopieczni Kubskiego podejdą do zawodów w roli faworyta. To oni w czystej teorii powinni wygrać to spotkanie, choć z drugiej strony Natus Vincere dotychczas dwukrotnie pokonało już lepiej notowane G2. Wydaje się, że zespół ten nie ma górnej granicy i jest realnie w stanie sięgnąć po trofeum.

20:00 | FaZe Clan vs. Natus Vincere – BO3 

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.