Respawn.pl

Niełatwe zadanie graczy NEO w ćwierćfinale ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
NEO

Przed nami drugi dzień ćwierćfinałowej rywalizacji w ramach dziewiętnastego sezonu ESL Pro League. O przepustkę do półfinału powalczą podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu. Nie będą mieli jednak łatwego zadania, ponieważ po drugiej stronie serwera stać będzie Team Vitality.

NEO zawalczy o najlepszą czwórkę CS-owej Ligi Mistrzów

Do końca rywalizacji w ramach dziewiętnastej odsłony CS-owej Ligi Mistrzów zostały trzy dni. Piątek, 10 maja stać będzie pod znakiem drugiej serii ćwierćfinałów. W akcji zameldują się: Astralis, Team Liquid, Team Vitality oraz FaZe Clan. Tylko dwie drużyny z tego grona pozostaną w turnieju i walczyć będą o dostanie się do wielkiego finału ESL Pro League rozgrywanego na Malcie.

Drugi ćwierćfinałowy dzień ESL Pro League rozpocznie się o godzinie 16:15, kiedy to Astralis spotka się z Teamem Liquid. Duńczycy dopiero zaczynają swoją przygodę z fazą play-off ESL Pro League, a to za sprawą bezpośredniego awansu do ćwierćfinału dzięki zakończeniu rywalizacji w grupie na 1. miejscu. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych pokonała natomiast w 2. rundzie fazy play-off FlyQuest 2:1. Zespół ze Skandynawii w samej fazie grupowej grał bardzo przekonującego Counter-Strike’a, podczas gdy Liquid nieco szarpanego. Również zwycięstwo dopiero po pełnej serii z FlyQuest dobrze to obrazuje. Faworytem bezsprzecznie będzie Astralis.

CZYTAJ TAKŻE: Trwają zaawansowane prace nad Cache! Niebawem zawita do CS-a 2?

Polscy kibice ze zniecierpliwieniem czekać będą na godzinę 19:30, kiedy do akcji wkroczą Team Vitality oraz FaZe Clan. Do półfinału swoich podopiecznych wprowadzić będzie chciał Filip “NEO” Kubski, który w 2. rundzie play-off wraz ze swoimi graczami pokonał Natus Vincere 2:0. “Pszczoły” natomiast dopiero rozegrają pierwsze starcie w play-offach dzięki temu, że zakończyły swoją grupę na 1. posadzie. Formacje te w 2024 roku miały już okazję zmierzyć się ze sobą raz, w półfinale PGL CS2 Majora w stolicy Danii. Po pełnej serii triumfowało FaZe. Faworytem jest organizacja zza oceanu, które jest przecież liderem światowego rankingu HLTV, podczas gdy Vitality oceniane jest na 6. siłę świata. Niemniej jednak przed graczami trenera Kubskiego wcale niełatwe zadanie i możemy być pewni niemalże trzech map.

Harmonogram drugich dwóch ćwierćfinałów 19. sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:15  | Astralis vs. Team Liquid – BO3

19:30 | Team Vitality vs. FaZe Clan – BO3

Polskojęzyczną transmisję z rozgrywek dziewiętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast wszystkie wyniki i ciekawostki znajdziecie na naszej stronie.

Więcej informacji o ESL Pro League S19!