Respawn.pl

Nie było innej opcji! donk MVP IEM Katowice 2024

Autor: Krzysztof Sarna
donk

IEM Katowice 2024 dobiegł końca. W wielkim finale Team Spirit pokazał, kto aktualnie rozdaje karty. Rosyjsko-ukraiński kolektyw nie pozostawił absolutnie żadnych złudzeń FaZe Clanowi triumfując 3:0. Na przestrzeni całego turnieju bardzo dużo mówiono o jednym z graczy Spirit. Danil “donk” Kryshkovets, bo o nim mowa – został okrzyknięty mianem MVP turnieju.

Nie mogło być inaczej – donk z tytułem MVP IEM Katowice 2024

Już po zakończeniu fazy grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2024 niesamowicie wiele mówiono o donku. 17-letni Rosjanin wzbudził wiele emocji swoimi zagraniami. Przede wszystkim jednak mowa o podziwie czy też niedowierzaniu wielu widzów w zagrania młodego gracza. Przed finałem jedno było niemal pewne. Jeśli Spirit wygra, to najlepszym zawodnikiem zostanie wybrany donk. Tak też się w praktyce stało. 

Reprezentant Teamu Spirit na przestrzeni całego turnieju osiągnął rating 1.70, co jest absolutnym rekordem. Jest on pierwszym zawodnikiem, który osiągnął taką ocenę na dużym turnieju. Raz jeszcze należy przypomnieć, że ma on dopiero siedemnaście lat. 

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy ENCE rozegra kolejne mecze i turnieje? Nie ma długiej przerwy po IEM

Organizacja z Rosji na przestrzeni całego turnieju rozegrała w sumie dwanaście map. Nie trzeba specjalnie wyjaśniać, że na każdej z nich Rosjanin radził sobie co najmniej świetnie. Najlepiej było na ostatniej rozegranej przez niego mapie w Katowicach, a więc Overpassie w wielkim finale przeciwko FaZe Clanowi. Wówczas jego rating wyniósł 2.38. Najgorzej z kolei, chociaż na ogólne standardy nie jest to przecież słaby występ – było na Anubisie w potyczce przeciwko Natus Vincere. Wówczas donk sięgnął po rating 1.20. Jednakże statystyki 20-19? Marzenie niejednego gracza na tym poziomie. 

Rosjanin w całym turnieju eliminował rywali dokładnie 261 razy, upadając przy tym 145-krotnie. Średnie zadawane obrażenia na rundę przez donka to 110. Kryshkovets nie tylko nawiązał, ale przebił najlepszy indywidualny występ dotychczas, który ustanowił Nikola “NiKo” Kovač podczas ESL One New York 2017.