Respawn.pl

Nie ENCE, a Siuhy zagra w półfinale IEM Katowice 2024!

Autor: Maks Bartosik
siuhy

No niestety, nie można mieć wszystkiego. ENCE przegrało swój mecz w finale górnej drabinki z MOUZ i zmagania w fazie play-off IEM Katowice 2024 zacznie od ćwierćfinału.

Wtorkowy wieczór zapowiadał się wybornie. Zawodnicy ENCE, mający już zapewniony awans do fazy Play-Off IEM Katowice 2024, podejmowali MOUZ w meczu, który miał zadecydować o tym, który z tych zespołów zagra w półfinale, a który zmagania w Spodku zacznie od ćwierćfinału. ENCE zdecydowało się na wybranie Vertigo, a MOUZ wybrało Ancienta. Decydującą mapą miał być Mirage.

Vertigo (pick ENCE)

Vertigo lepiej rozpoczęli Polacy, którzy grając w ataku wyszli na prowadzenie 4:0. MOUZ jednak zdołało odpowiedzieć i po chwili było już 2:4, ale ENCE znowu odskoczyło, tym razem na 5:2. Jednak wtedy Polacy przegrali rundę eco przeciwnika, co spowodowało mocne podłamanie gry polskiej formacji. Od tamtego momentu ENCE nie wygrało już żadnej rundy i to MOUZ zgarnęło pierwszą mapę, wygrywając 13:5.

MOUZ (pick Ancient)

Początek Ancienta wyglądał tak, jakbyśmy dalej oglądali Vertigo. MOUZ niszczyło Polaków, nie pozwalając im dosłownie na nic. ENCE przegrywało w pewnym momencie już 0:8, ale na szczęście przed przerwą udało im się zdobyć ten jeden punkt honorowy. Po zmianie stron Polacy dorzucili na swoje konto dwa punkty i to było na tyle. MOUZ wygrało 13:3 i dosyć pewnie awansowało do półfinału IEM Katowice 2024.

ENCE – Falcons już w piątek!

Porażka z MOUZ nie oznacza oczywiście końca pięknej przygody ENCE w Katowicach. Polacy zagrają teraz w ćwierćfinale z Falcons. Mecz ćwierćfinałowy z udziałem podopiecznych Kubena zaplanowany jest na piątek na godzinę 16:30.