Respawn.pl

Nie żyje właściciel bukmachera sponsorującego największe rozgrywki CS:GO!

Autor: Maks Bartosik
Sergey Karshkov założył 1XBET

W Szwajcarii zmarł właściciel jednej z największych firm bukmacherskich na świecie, znanej m.in. z sponsorowania największych turniejów w CS:GO. 

Mowa o Sergeyu Karshkovie, 42-letnim Rosjaninie, który w 2007 roku założył kontrowersyjną firmę zajmującą się zakładami bukmacherskimi – 1XBet. 42-latek od 2020 roku był na liście poszukiwanych przez Interpol za oszustwa finansowe i nielegalne prowadzenie działalności hazardowej.

W ostatnim czasie Karshkov przebywał w Szwajcarii, gdzie przechodził rutynowe badania medyczne przed jednym z zabiegów. Jak informuje jeden z jego przyjaciół, podczas przygotowania do rezonansu magnetycznego i podania kontrasu, u Karshkova doszło do silnej reakcji alergicznej, która z kolei spowodowała zgon.

Od razu pojawiły się domysły, że śmierć Karshkova wcale nie była przypadkowa. Rosjanin w przeszłości mocno zaszedł za skórę rosyjskim władzom, która dosyć długo toczyła walkę z 1XBet. Powodem było funkcjonowanie bez licencji, co zdaniem rosyjskich śledczych zapewniło bukmacherowi 63 miliardów rubli przychodu.

Kontrowersje związane z 1XBet

1XBet kojarzyć można przede wszystkim z wielu kontrowersji. To właśnie ten bukmacher w przeszłości zasłynął choćby z wprowadzenia kasyna, powiązanego z pewną stroną z filmami dla dorosłych. W późniejszych latach kontrowersji również nie brakowało, a przy okazji wybuchu wojny na Ukrainie, okazało się że bukmacher współpracuje z rosyjską służbą bezpieczeństwa (FSB) i przekazuje jej dane ukraińskich klientów, by potem móc ich zatrudniać jako swoich agentów.

Na scenie CS:GO 1XBet jest obecny już praktycznie wszędzie. Rosyjski bukmacher nie tylko sponsoruje największe turnieje, w tym te organizowane przez ESL, ale też współpracuje m.in. z portalem HLTV. To właśnie 1XBet był sponsorem rozgrywanego niedawno turnieju 1XBet Goats League, w ramach którego mierzyły się zespoły złożone m.in. z legend CS:GO.

Więcej informacji o 1XBet znajdziecie w naszym tekście sprzed niemal roku, w którym opisaliśmy wszystkie kontrowersje związane z rosyjskim bukmacherem. Link znajdziecie tutaj.