Respawn.pl

NIESAMOWITY START ANONYMO W RMR! POLACY LEPSI OD G2

Autor: Krzysztof Sarna

ANONYMO ESPORTS WYGRAŁO Z G2 ESPORTS! TO ŚWIETNY START POLSKIEJ EKIPY W TURNIEJU RMR DO PGL MAJORA W ANTWERPIE. Samo starcie stało na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem jest obecność dogrywki.

W pojedynkach formatu BO1 lubi dochodzić do niespodzianek, o czym zresztą bardzo często wspominamy. Tak też było w dzisiejszej konfrontacji, w której Anonymo Esports stanęło naprzeciwko G2 Esports. Polacy nie mieli łatwego zadania na serwerze, ale nieustannie można było odnieść wrażenie, że zwycięstwo jest możliwe.

Zawody rozgrywały się na Mirageu’u. Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy pierwotnie grali po stronie atakującej, a sam początek zdecydowanie należał właśnie do Rodaków. “Samuraje” miały spore problemy z wejściem w ten mecz, przez co przegrywały 0:6. Taki rezultat podziałał jak kubeł zimnej wody na graczy Rémy’ego “XTQZZZ” Quoniama, ponieważ ci odpowiedzieli nie tylko siedmioma punktami zdobytymi z rzędu, ale także wygraną pierwszą połówką rezultatem 8:7.

Po przerwie “Anonimowi” dołożyli na swoje konto dwie odsłony, przez to oni ponownie wygrywali (9:8). G2 potrzebowało jedynie środków, by zacząć punktować, ponieważ Audric “JACKZ” Jug i jego koledzy byli na dobrą sprawę o krok od ostatecznego triumfu, a potwierdza to jedynie stan 14:10. Polacy często pokazują, że ich charakterystyczną cechą jest waleczność i nie inaczej było w tym starciu. To Arek “Vegi” Nawojski i spółka wygrywali 15:14, ale nie wykorzystali rundy meczowej.

W doliczonym czasie gry jednakże zespół znad Wisły wręcz “wymiatał”, ponieważ dzięki trzem rundom wygranym z rzędu prowadził 18:15. Można się było obawiać po wygranej rundzie po zmianie stron przez G2, że dojdzie do wyrównania, ale Polacy postawili kropkę nad “i”. Dzięki temu ich status w RMR-ze wynosi 1-0, a od awansu na Majora Anonymo dzielą dwie wygrane.

Anonymo Esports 1:0 G2 Esports – Mirage 19:16

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.