Respawn.pl

Niespodzianka już w pierwszym meczu BLAST Premier Spring Groups! EG lepsze od Heroic

Autor: Krzysztof Sarna

Dobiegł końca inauguracyjny dzień BLAST Premier Spring Groups. Wydawać by się mogło, że pierwsze dwa starcia przebiegną bez niespodzianek, ale w praktyce okazało się zdecydowanie inaczej. Już w pierwszym pojedynku doszło do niemałej niespodzianki, ponieważ Heroic musiało uznać wyższość Evil Geniuses. 

Z grubej rury rozpoczęły się zmagania w ramach BLAST Premier Spring Groups. Mało kto spodziewałby się, że lider światowego rankingu HLTV przegra z dopiero 32. drużyną tego samego notowania. W rzeczywistości to się ziściło, przez co Heroic jest o krok od pożegnania się z imprezą.

CZYTAJ TAKŻE: Te switche pozamiatały! Recenzja klawiatury Corsair K70 RGB TKL

Tym bardziej mało kto spodziewałby się porażki po pierwszej arenie tego starcia, ponieważ Duńczycy przewodzili temu spotkaniu. Martin “stavn” Lund i jego koledzy wygrali Inferno 16:7 i byli o krok od pierwszego zwycięstwa w nowym roku. “Geniusze Zła” szybko nie złożyli jednak broni, co zaprezentowali na dwóch kolejnych planach. Najpierw na Ancient, gdzie po grze w obronie mieli aż siedem oczek zaliczki (11:4). Sprawy się skomplikowały po przerwie, ponieważ tablica wyników wskazywała na remis (11:11). Najciekawsze była zatem końcówka, ale w niej rzutem na taśmę wygrała właśnie organizacja z Ameryki. Dziwić może jednak postawa Heroic na Overpassie, ponieważ zespół ten wygrywał 13:11 na Overpassie i miał sporo argumentów do tego, by doprowadzić do zakończenia. Timothy “autimatic” Ta i jego kompani wrzucili piąty bieg i tym samym odnieśli pierwszą wiktorię, dokonując przy tym niesamowitej niespodzianki. 

Drugie starcie miało natomiast taki przebieg, jakiego większa część społeczności się spodziewała. Team Vitality pokonał rezultatem 2:0 Astralis. Duńczycy ulegli na wybranym przez siebie Overpassie do dwunastu. O wiele więcej działo się na Vertigo, ponieważ regulaminowy czas gry nie wyłonił lepszego zespołu. Co prawda dwie szanse na skończenie nie tylko tej mapy, ale i całego meczu mieli reprezentanci francuskiej organizacji (15:13), tak musieli się jeszcze na fatygować w dogrywce. W niej jednak triumfowali w czterech kolejnych odsłonach i zarazem awansowali do finału górnej drabinki grupy A.

We wspomnianym finale spotka się właśnie Vitality oraz Evil Geniuses. Stawką tego pojedynku będzie awans do finału grupy A. Z kolei w finale dolnej drabinki zagra Heroic i Astralis. Przegrany tego pojedynku opuści turniej, podczas gdy wygrany stanie naprzeciwko przegranego starcia EG – Vitality i stoczy bój o drugie miejsce w grupowym finale. 

Czwartkowe wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Heroic 1:2 Evil Geniuses – Inferno 16:7, Ancient 14:16, Overpass 14:16

Team Vitality 2:0 Astralis – Overpass 16:12, Vertigo 19:15